Манчестер Юнайтед розгромив Ньюкасл, Арсенал у дебютному матчі з Артетою втратив очки з Борнмутом: 19-й тур АПЛ, четвер

26 грудня 2019 1803 Читать на русском
Манчестер Юнайтед – Ньюкасл – 4:1

В рамках 19-го туру чемпіонату Англії було проведено кілька матчів. Звіт про них читайте на "Футбол 24".

Голи: Марсьяль, 24, 51, Грінвуд, 36, Рашфорд, 41 – М. Лонгстафф, 17

Тур відкривав поєдинок у Лондоні між Тоттенхемом та Брайтоном. Перший гол забили господарі на 24-й хвилині, коли Кейн вирвався віч-на-віч з Раяном і переграв його в один дотик, однак взяття воріт було скасовано через офсайд. Гості відповіли голом на 37-й після подачі Гроса зі стандарту, яку точним ударом головою замкнув Вебстер – цього разу рахунок було відкрито. Його зрівняв невтомний Кейн, увірвавшись на лівий край штрафного на 53-й хвилині й двічі пробивши по воротах – перший постріл Раян парирував, але Харрі тут же зіграв на добиванні.

Кейн побив гольовий рекорд легенди Арсенала у матчах на Boxing Day за один клуб

Моурінью розповів про смерть свого собаки на Різдво – тренер Тоттенхема ледве стримав сльози

Загалом, матч проходив у рівній боротьбі, тож все вирішив клас команд. На 68-й хвилині Жозе Моурінью зняв з гри Вінкса й випустив Еріксена, а вже на 72-й Крістіан організував переможний гол, віддавши шикарну передачу з глибини на правий край штрафного. Ор'є у дотик прострілив на Аллі, а той елегантним рухом закинув м'яч у дальній верхній кут – 2:1. На 89-й Деле міг добити Брайтон, вирвавшись сам-на-сам з Раяном і пробивши метрів з 14-ти, але голкіпер у фантастичному стрибку парирував постріл. Тим не менш, від поразки у цій грі гості не врятувались.

Географічний сусід "шпор" – Арсенал – поїхав на виїзд до Борнмута, де провів перший матч під керівництвом Мікеля Артети. Поєдинок пішов не за планом "канонірів", адже на 35-й хвилині господарі відкрили рахунок: Стейсі класно змістився на правий край штрафного та прострілив на Гослінга, який у дотик переправив м'яч у сітку – 1:0. Гостям вдалося відігратися аж на 63-й після контратаки, яка завершилась передачею Сака на лівий край карного майданчика та ударом Обамеянга в дотик під ближню стійку.

Арсенал планує серйозні зміни на позиції форварда

Борнмут – Арсенал – 1:1 – відео голів та огляд матчу

Обидві команди могли вирвати перемогу: зокрема, Ляказетт на 71-й виходив віч-на-віч і пульнув з рикошетом повз ліву стійку, а гол Борнмута на 81-й скасували через офсайд. Зрештою, фінальний свисток зафіксував результативну нічию у дебютному матчі Мікеля Артети в якості головного тренера Арсенала.

Челсі, тур тому увірвавшись у топ-4, в рідних стінах намагався закріпити успіх. Суперник – Саутгемптон – здавався абсолютно прохідним, однак перший тайм зустрічі Давіда з Голіафом завершився по-біблійськи. "Святі" до перерви мінімально вели у рахунку завдяки голу Обафемі, який прорвався до лінії штрафного й пробив у ліву дев'ятку.

Миколенко, який "засяє в МЮ", і ще один українець – у світовій збірній ажіотажу 2019 за версією європейського ЗМІ

На другий тайм Френк Лемпард кинув у бій Маунта та Пулішича, а згодом і Педро, але Челсі не тільки не зрівняв рахунок, а й пропустив вдруге – це Редмонд зачепився за вдалий відскок після невдалого відбирання Канте, вирвавшись віч-на-віч з Кепою й проштовхнувши м'яч повз нього в сітку воріт. "Пенсіонери" капітулювали.

Матч між Шеффілдом та Уотфордом почався із затримкою в 10 хвилин через проблеми з турнікетами на стадіоні. Можливо, це якось допомогло гостям з останньої позиції в турнірній таблиці, адже саме вони відкрили рахунок: на 27-й хвилині Деулофеу вийшов віч-на-віч з голкіпером і пробив у ближній кут – 0:1. Господарі відігралися завдяки пенальті, який на 36-й хвилині реалізував Норвуд – і все. Команди дуже старалися, але ні до перерви, ні після неї забити бодай один гол їм так і не вдалося. Нічия.

Карло Анчелотті у домашньому матчі проти Бернлі дебютував на посту головного тренера Евертона. Перший тайм пройшов без голів, хоча "іриски" завдали втричі більше ударів і просто виглядали більш активними. Здавалося, що рахунок не буде відкрито і у другому, але на 80-й хвилині Калверт-Льюін таки забив гол, у шаленому стрибку вперед замкнувши подачу від Сідібе – м'яч рикошетом від дальньої стійки влетів у ворота Бернлі. Фінальний свисток зафіксував мінімальну перемогу Евертона.

Вест Хем проводив виїзний поєдинок проти Крістал Пеласа. Андрій Ярмоленко пропускав його матч травму, тому в першому таймі "молотобійці" голів не забивали – як і "орли". Замість українця в основі вийшов Снодграс, який на 57-й хвилині дістав передачу на хід від Антоніо й відкрив рахунок точним ударом з лінії штрафного під дальню стійку. Господарі зрівняли вже на 68-й зусиллями Куяте, який розстріляв ворота з мінімальної дистанції після скидки від Айю.

Ярмоленко вилетів на кілька тижнів і не допоможе Вест Хему в одній з найважчих частин сезону

Шедевр Айю та гол конкурента Ярмоленка у відеоогляді матчу Крістал Пелас – Вест Хем – 2:1

Асистент став героєм матчу і всього туру на 90-й хвилині, забивши істинно шедевральний гол: Джордан змістився з правого флангу, відчепився від одного захисника, обіграв другого й промайнув ще між двома у штрафний, після чого ефектно перекинув голкіпера – 2:1. Так Крістал Пелас оформив перемогу над Вест Хемом.

У паралельному поєдинку в Бірмінгемі зустрілися представники зони вильоту – Астон Вілла та Норвіч. "Канаркам" очки були потрібніші, адже вони йшли на останній позиції із відставанням в три залікових бали від "вілланів", але ні до перерви, ні після неї відзначитись голом так і не вдалося. Господарі ж відкрили рахунок на 64-й завдяки проходу Гріліша в штрафний з передачею під удар Хуріхейну – 1:0. Попри всі старання, Норвіч так і не зміг відіграти цей гол. Вілла хоч і змарнувала купу моментів, але довела справу до мінімальної перемоги.

Манчестер Юнайтед у рідних стінах приймав Ньюкасл. Матч розпочався не дуже вдало для "червоних дияволів": вже на 24-й секунді жовту картку отримав Мактомінай (по перерві його змінить Погба), а на 17-й гості відкрили рахунок зусиллями Метью Лонгстаффа – той класним черпачком запустив у штрафний Жоелінтона, а потім отримав від нього пас під точний удар метрів з 11-ти. Втім, вже на 24-й рахунок пострілом з кута карного майданчика під ближню стійку зрівняв Марсьяль, а на 36-й господарі вирвались уперед – це Грінвуд перехопив м'яч на чужій половині поля й вистрілив метрів з 20-ти під поперечину.

Під завісу першого тайму третій гол МЮ забив Рашфорд, який головою замкнув подачу Ван-Біссаки, а за шість хвилин по перерві дубль оформив Марсьяль – Антоні вискочив з-за спини захисника й підхопив невдалий пас Лонгстаффа назад, вирвавшись віч-на-віч і перекинувши голкіпера. На 61-й француз міг і хет-триком відзначитись, але його дальній удар прийняла на себе стійка. Манкуніанці дуже хотіли забити п'ятий, але реалізація підкачала. Зрештою, фінальний свисток зафіксував розгром Ньюкасла – 4:1.

Солодка помста Роджерса, піренейські розбірки Пепа та золота класика 2000-х: топ-5 матчів різдвяного божевілля в Англії