Президент України призначив державні стипендії двом олімпійським медалістам, які вже завершили кар'єру – суми вражають

Українська держава вирішила підтримати вже колишніх спортсменів.

Михайло Романчук / Getty Images

Михайло Романчук / Getty Images

Олег Василишин
Олег Василишин Журналіст

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про призначення державних стипендій чемпіонці Олімпійських ігор Віті Семеренко та дворазовому призеру Ігор Михайлу Романчуку.

до речі
відео дня
реклама

Згідно з документом, Семеренко отримуватиме виплати у розмірі 4 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить приблизно 13 тисяч гривень. Своєю чергою, фінансова підтримка Романчуку становитиме 3,5 прожиткові мінімуми (приблизно 11 648 гривень).

Нагадаємо, біатлоністка Віта Семеренко вигравала золото ОІ-2014 в Сочі в естафеті, а також завоювала бронзу у спринті. Останню міжнародну гонку вона провела в 2022 році. Наприкінці березня 2026 року Віта Семеренко разом з Оленою Підгрушною оголосила про завершення кар'єри.

Плавець Михайло Романчук здобув срібло та бронзу (1500 і 800 метрів вільним стилем відповідно) на Олімпіаді-2020 в Токіо. Востаннє він виступав на ОІ-2024 у Парижі. В січні 2026 року плавець офіційно попрощався з великим спортом.

до речі
реклама