Шалена кінцівка - Алекс приносить Парижу Суперкубок Франції. ПСЖ - "Бордо" - 2:1. ВІДЕО

4 серпня 2013 2805 Читать на русском

У французькому клубному футболі офіційно стартував новий сезон. Чемпіон країни, ПСЖ, зійшовся в боротьбі з володарем національного кубка - "Бордо".

Як парижани, так і жирондинці, до звітного матчу, мали у клубних музеях по два Суперкубки Франції. Відтак, у разі перемоги, одна з команд обійшла б  іншу за кількістю трофеїв такого типу. Також відзначимо, що вп'яте французький Суперкубок розіграли за межами країни "гальських півнів". Цього разу міcцем проведення матчу став Габон.

Щодо передматчевих розкладів, то ПСЖ не міг розраховувати на травмованого Менеза, а також Кавані та Маркіньйоса, які приєднались до команди нещодавно і ще не встигли набрати оптимальну форму, а відтак в Африку з командою не полетіли. "Бордо" ж у це міжсезоння покинуло декілька виконавців, серед яких один з лідерів команди в минулому сезоні - новоспечений "динамівець" Бенуа Тремулінас.

З перших хвилин матчу парижани взяли м'яч під свій контроль, проте жирондинці ціною фолів збивали стартовий натиск команди Блана. А по справжньому гольовий момент відбувся вже на 11 хвилині гри, коли Лавессі, після розіграшу кутового, з вигідної позиції не влучив у ворота Карассо. Вже через хвилину аргентинський форвард змарнував і стовідсоткову нагоду, програвши дуель голкіперу "Бордо" після виходу віч-на-віч.

На 28 хвилині Лавессі не зміг реалізувати вже третій вірний момент. Есекієль прорвався через майже весь захист "Бордо" та пробив точно в кут воріт Карассо, проте Сертік самовіддано вибив м'яч вже з пустих воріт - фантастика. За таке тринькання моментів ПСЖ був покараний на 38 хвилині. Моріс-Беле пройшов по правому фланзі та видав чудову передачу на лінію воротарського майданчика, а Севе, холоднокровно, головою переправив круглого в сітку воріт Сірігу - 0:1.

З початку другої половини гри картина на полі не змінилась - ПСЖ атакував, а "Бордо" проводив гострі контрвипади. Один з них завершився чудо-проходом Бійого Поко на 58 хвилині. Хавбек жирондинців здійснив фантастичний рейд з центру поля, та в останній момент не зміг обіграти Сірігу.

А на 79 хвилині стався епізод, про який говоритимуть ще дуже довго. Ібрагімовіч забив чистий м'яч, уникнувши положення поза грою, проте лінійний суддя підняв прапорець та відмінив взяття воріт.  І все ж, на 82 хвилині ПСЖ домігся свого - Ібрагімовіч видав прекрасну передачу на Огенду, а той із забійної позиції пробив повз Карассо. А в кінцівці матчу на полі розігралась справжня драма. ПСЖ отримав право на штрафний удар (до воріт було 35 метрів), і Лукас Моура чудовою передачею знайшов голову Алекса, який вколотив м'яч у сітку воріт "Бордо".

ПСЖ святкує заслужену перемогу та розпочинає сезон на піднесеному настрої.

Склади команд:

ПСЖ: Сірігу, Тьягу Сілва, Алекс, Жалле, Максвел, Матюїді, Пасторе (Огенда, 72), Мотта (Вератті, 71), Лукас, Ібрагімовіч, Лавессі (Коман, 72)

"Бордо": Каррасо, Сане, Пундже, Маріану, Сертік, Н'гемо, Плашил (Жуссуе, 92), Бійого Поко, Обраньяк, Моріс-Беле (Сако, 92), Севе (Бен Халфалах, 92)

ПСЖ - "Бордо" - 2:1

Гол: Огенда, 82, Алекс, 95 - Севе, 38