"Живуть з російських грошей": Павлов – про безсоромність Інфантіно, штучне рішення щодо Шевченка і проблему Реброва
Легендарний футболіст і тренер Микола Павлов розповів "Футбол 24", за чий рахунок живуть функціонери УЄФА, чому президента УАФ не обрали у Виконком і порадив дати спокій головному тренеру збірної.

На Конгресі УЄФА у Белграді відбулися дві неприємні для України події. Спочатку президент УЄФА Джанні Інфантіно висловився за скоре повернення Росії в міжнародну спільноту, та ще й вшанував пам’ять загиблого на українських землях орка. А згодом голову Української асоціації футболу Андрія Шевченка не обрали до Виконкому УЄФА, хоча наше місце там не підлягало сумніву кілька десятиліть.
УЄФА вшанував пам'ять росіянина, якого ліквідували ЗСУ
УАФ уже сформулювала свою жорстку позицію з приводу бажань Інфантіно. Про необрання у Виконком УЄФА висловився і Андрій Шевченко.
Футбол 24, своєю чергою, аби авторитетно з’ясувати, що відбувається, зателефонував колишньому наставнику збірної України, Дніпра, Динамо, Ворскли, Іллічівця, Заслуженому тренеру України, президенту Всеукраїнського об'єднання тренерів з футболу, члену Виконкому УАФ Миколі Павлову.
"Інфантіно і Ко живуть з грошей, які йдуть з Росії"
– Миколо Петровичу, як взагалі можна розцінити заяву Інфантіно? Бо в наших реаліях війни така позиція виглядає, м’яко кажучи, нездоровою.
– Подивіться: на всіх великих футбольних змаганнях, чемпіонатах світу, Європи, Ліги чемпіонів хто був головним спонсором, кого більше за інших рекламували? Російський "Газпром". В УЄФА працюють функціонери. Інфантіно – функціонер, він нічого не довів у футболі ні як футболіст, ні як тренер. Ці люди живуть з цих грошей, які йдуть з Росії.
І ви подивіться, хто грає в чемпіонаті Росії. Чимало легіонерів, там повні стадіони. Це при тому, що клуби і збірна не виступають на міжнародному рівні. Не так, як у нас, приїжджають, щоб через Лігу чемпіонів чи інші єврокубки заявити про себе в Європі.
За тим, що в Росію продовжують їхати легіонери і футбол тримається на плаву, стоять тільки гроші. Тому й бажання Інфантіно зрозуміле – він хоче туди звернути. Але, гадаю, в нього нічого не вийде.
– Виконком УАФ, до складу якого ви входите, оперативно відреагував на його заяву.
– Ми і президент УАФ стоїмо на такому шляху, що ні кроку назад. На Виконкомі було прийняте рішення звернутися не лише в УЄФА. Копії листів за пропозицією члена Виконкому Ігоря Гатауліна були відправлені всім європейським федераціям. У них аргументовано і детально розповідається, чому, коли і як наша позиція непохитна.
– Від Інфантіно чогось іншого важко було очікувати, бо вже після анексії Криму він "на ура" проводив чемпіонат світу в Росії. А як зрозуміти необрання заслуженої людини, Шевченка, до Виконкому УЄФА, хоча там продовжує засідати представник Росії, який на даний момент у футбольному плані лобіює інтереси країни 404?
– Вітер так само дує з півночі. Андрій Миколайович – заслужена у футболі людина і, гадаю, його кандидатуру й обговорювати було зайве. Пройшли представники Іспанії й Ізраїлю. Хто ці люди, що вони дали футболу, чи залишили якийсь слід… Я цих прізвищ не знаю. Обирають функціонери, тому вони залежать від керівництва УЄФА. Якщо очільники європейського футболу ухвалюють таке рішення, на зближення з Росією, щоб повернути їхні збірну й клуби до міжнародної спільноти, то ніхто заперечувати не буде. Андрій Шевченко не такий. Він ніколи не піде на таке.
– Тобто, рішення щодо Шевченка виглядає штучним.
– Гадаю, що так. Там люди підневільні, а Андрій Миколайович – особистість. Цю людину знають усі в світі, його там бояться, щоб, не дай Боже для них, він їм не зіпсував солодкої каші.
– У Виконкомі засідає представник Росії. Чим пояснити його лобі, адже він наразі нікого не представляє? Грошима?
– Про це ми можемо тільки здогадуватися. Проте за всім стоять гроші. Росіяни правлять ними в усіх сферах діяльності. Обурливо. Вони ще й вшановують пам’ять колишнього гравця, який прийшов до нас зі зброєю й безславно загинув на чужині. І він – один, а скільки наших футболістів полягло, захищаючи свою землю – не порахувати.
"Людина без недоліків": Сергій Баланчук у спогадах
– Може, там не розуміють, що у нас тут кровопролитна війна вже більше трьох років і хто в цьому винен?
– Мені здається, що вони там сидять в рожевих окулярах.
– Можливо, Андрію Шевченку слід було запросити в Україну Інфантіно з головою УЄФА Чеферіном, показати, що тут відбувається?
– Запрошував, і неодноразово. Але чомусь не їдуть. Вони в Росію їдуть.
– Ваш прогноз, чим усе має скінчитися: повернуть росіян на міжнародну арену?
– Гадаю, в росіян на даному етапі нічого не вийде. Більшість європейських країн будуть проти. А Росія й надалі гратиме проти збірних африканських студентів.
– Якщо припустити дикий сценарій з поверненням країни-агресора в УЄФА. На вашу думку, інші країни як себе поведуть?
– Ми точно бойкотуватимемо усі змагання під егідою УЄФА. І, напевно, нас підтримають багато країн, адже нам у боротьбі допомагає майже вся Європа.
"Найкраща збірна була за Шевченка"
– Миколо Петровичу, не можу не спитати: чим наразі займаєтеся?
– Був на двох 70-річних ювілеях. Спочатку в Олега Абрамова, який був адміністратором у Соколі й у Олега Блохіна на чемпіонаті світу. А в понеділок повернувся з Одеси з іменин легенди Чорноморця Петра Чілібі. Якби не він, в Одесі взагалі б не було ветеранського футболу. Трохи позгадували минуле, але завжди мова, куди без неї, заходила про суддівство.
– З призначенням Катерини Монзуль воно змінилося?
– Раніше як було: адміністратори зустрічали суддів, годували, поїли, проводжали – як за дітьми доглядали. А зараз прийшли молоді хлопці, яким за Шевченка, завдяки клубам, підняли зарплати, всі перебувають в однаковому становищі. Такого суддівства, як зараз, давно не було. Принаймні я не пам’ятаю. Повірте, мені є з чим порівнювати. Катерина з помічниками вникають у всі процеси.
Наведу один приклад. Наразі я відвідую матчі Дитячо-юнацької ліги за участю Лівого Берега. До нас багато команд приїжджають. І минулої п’ятниці мені надсилають чотири нарізки з матчу команд U-15. Показав їх Каті Монзуль. Там ще Віктор Дердо був, вони разом працюють. Катя наступного ж дня цього арбітра відсторонила – за призначений пенальті. А наступного дня показала мені фото і відео з іншого ракурсу, і там арбітр уже правий. Я до того, що людина вникає в усі процеси, ДЮФЛУ це чи Прем’єр-ліга. Не полінувалася, знайшла інший ракурс. І так у всьому, докопуються до істини.
Арбітри зараз судять набагато краще. Це заслуга Шевченка, він прийняв рішення про її призначення.
– Ви зачепили тему ДЮФЛУ, я також за нагоди ходжу на матчі. Юнацький футбол у нас на підйомі не перший рік. Але ж першій збірній бракує вибору гравців. Мали можливість порівняти в матчах проти Бельгії.
– Я знаю, як працює Сергій Ребров. Ми з ним часто спілкуємося, по різних питаннях. Суто професіонально я не можу розповісти, з якими труднощами він стикається. Ті, хто не працював у футболі, цих нюансів не зрозуміють.
Наразі в нас нав’язуються думки ютюберів, блогерів – усі "професори". Але це велика омана. Валерій Лобановський колись сказав мені: "Не теоретики можуть нас вчити, насправді маєте вчити їх ви, бо ви – практик". Так було й у Сергія Реброва, він із командою жив кожен день, думав, придумував, реалізовував. Але в збірній зовсім інша ситуація. Дякуючи президентам клубів, він хоч має додаткові кілька днів, щоб попрацювати з футболістами. В іншому випадку було б іще гірше.
– Як на мене, то результат у Лізі націй ми показали задовільний. В Європі мало команд, які зможуть обіграти розлючену збірну Бельгії.
– Реброва не треба відволікати від основної цілі. У нього завдання – вивести збірну на чемпіонат світу.
– Зустрічі з Канадою і Новою Зеландією у червні – хороша можливість об’єднати команду перед стартом у відборі до ЧС.
– Побачимо, що у нас в чемпіонаті відбуватиметься. Там буде турнір, можна попрацювати, подивитися кандидатів, побудувати спокійний тренувальний процес. Тренер матиме змогу з усіма поговорити, згуртувати колектив. Може якраз цього й не вистачає. У нас не провідна європейська команда, як усі думають. Але хлопці перспективні. У випадку серйозного ставлення, з часткою везіння, грамотних дій тренерського штабу, тут багато складових, успіх прийде. До речі, Сергій Ребров – один із небагатьох, хто змінив результат ігор завдяки замінам.
А взагалі, на мій погляд, найкраща збірна була за Шевченка.
показать скрыть