Павелко – про непрозорість українських клубів: Хтось належно не платить військовий збір, але одягає футболки "Герой АТО"

20 жовтня 2018 438 Читать на русском
Павелко – про непрозорість українських клубів: Хтось належно не платить військовий збір, але одягає футболки "Герой АТО"
Андрій Павелко / фото: ФФУ

Президент ФФУ Андрій Павелко знову висловився щодо використання деякими українськими клубами непрозорих фінансових схем та офшорів.

Про це він сказав під час зустрічі з журналістами в п'ятницю, відповідаючи на питання, в якому згадувалися його слова кількамісячної давнини, коли Павелко розповідав, що один з клубів УПЛ хотів записати в атестат свого партнера з назвою, де фігурує ім'я клубу та Кіпр.

"Хто найбільше кричить про офшори, той, напевно, за це найбільше і переживає.

ФФУ звинуватили у виведенні 1 мільйона доларів через офшори – Павелко вже прокоментував інформацію

Пам'ятаєте, у нас була проблема з атестацією чернігівської Десни. Ну не може бути, що в структурі професійного клубу вказані і сплачуються податки і зарплати менше, ніж може бути гравців в клубі. Такого не буває, і це незрозуміло ні для УЄФА, ні для ФІФА. Ми розуміємо, що важкі часи, що потрібно підтримувати клуби, так, потрібно десь шукати компроміс. Але компроміс з людьми, які мають "національне значення", відповідальність за майбутні покоління, за ДЮСШ, за бюджети всіх рівнів.

Тому що з цих бюджетів сплачуються податки місту, який представляє цей клуб, сплачуються податки країні, військовий збір. Можна говорити багато про патріотизм. Але десь я читав останню інформацію, що приблизно рівні клуби, ну, може, там трохи є різниця, тільки одні платять військовий збір 30 млн грн, інші – 800 тисяч грн. У 40 разів менше! Але при цьому одягають футболки "Герой АТО". Так заплатіть гроші і за ці гроші ми підтримаємо наших ветеранів і наших героїв. Не треба піаритися! Заплатіть ті гроші, ну хай не 30 млн, не 20 млн, 10 млн грн, але не 800 тисяч. Це просто блюзнірство! Це різниця в стандартах, і це називається підміна понять", – зазначив президент ФФУ.

Павелко впевнений, що рано чи пізно всі схеми з використанням офшорних структур будуть розкриті та стануть відомі широкому загалу.

"Є якась консолідована звітність, все одно ці цифри вийдуть, в міжнародних судах, в Лозанні. У будь-якому випадку це буде. І сьогодні, прикриваючись тими чи іншими обставинами або знайомствами, просто відкладають цей момент. Необхідно відкрити цю бухгалтерію, відкрити і показати. Що тут страшного? Відкрийте і покажіть, як ви ставитеся до своєї країни, до свого міста, тому що більшість податків сплачується саме місту, яке ти представляєш. Упевнений, що це теж питання до моральності прийняття таких рішень.

Павелко: Григорій Суркіс ніде не казав про бажання далі працювати в УЄФА

А вимагати від нас, щоб ми в ліцензію записали обидві структури, і одну з них абсолютно офшорну, причому з ім'ям пояснення відомого клубу – це блюзнірство. Ми такого ніколи в житті не зробимо. Логіки і цьому немає. Упевнений, що прийде час, і кожен зрозуміє цю ситуацію.

Особливо вона неправильна в роки війни. Можливо, до Революції Гідності кожен брав для себе ті чи інші моральні аспекти, з ким там і про що домовлятися. Сьогодні після того, коли загинули молоді хлопці за те, щоб податки платилися саме в Україні, то вибачте, покажіть не словом, а ділом, що так, це було до 2014 року, а зараз ми зрозуміли, що потрібно бути відповідальними за нашу країну і наше місто, і вирішили поміняти цю позицію. На жаль, це не було зроблено. І через певний час цьому буде дана оцінка", – підкреслив Павелко.

Джерело: Футбол 24
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
10
год
:
8
хв
Швейцарія
21:45
Ірландія
Вгадай результат матчу
Залиште відгук