Оновлений Комітет етики та чесної гри. Як пройшло перше засідання

Перше засідання нового складу Комітету етики та чесної гри ФФУ відбулося в п'ятницю, 7 квітня.

Від нового Комітету етики хтось чекає дива. Хтось не вірить в ефективність роботи його нового складу. А хтось називає "мертвонародженим".

ОК, у кожного є своя думка, і її треба поважати. Наприклад, думка глави Комітету Франческо Баранки, який впевнений, що "новий склад Комітету етики – один із найкомпетентніших у світі" :)

Як би там не було, у самого нового складу Комітету є величезна мотивація і бажання змінити український футбол в кращу сторону. Зробити його чистим від договірних матчів, а саму роботу Комітету зрозумілою. Зі свого боку можу пообіцяти, що в новому складі Комітет етики стане більш відкритим до спілкування і відкритим до пояснення своєї діяльності.

А розповісти (крім, звичайно, конфіденційної інформації) буде що. Згодом. Тому що перше засідання було скоріше ознайомлювальним.

Отже, кілька підсумків першого засідання.

1. Презентація членів Комітету етики та обов'язки в рамках компетенцій

Комитет этики и честной игры ФФУ

Франческо Баранка почав з того, що представив кожного з присутніх іноземних членів Комітету.

Комітет етики та чесної гри ФФУ. Став відомий повний склад оновленого Комітету

Іспанець Альфредо Лоренцо (директор з безпеки та чесної гри Ла Ліги) поділиться іспанським досвідом боротьби з договірними матчами. Нагадаємо, що недавно в Іспанії спалахнув скандал навколо договірного матчу за участю команди "Ельденсе", і там порушників чекає жорстке покарання.

El Confidencial: Договірні матчі "Ельденсе" організовувала італійська мафія

Італійці Мауро Сферрацца і Чезаре Ді Чінтіо допоможуть італійським досвідом. Мауро – суддя, представник Апеляційного суду Федерації футболу Італії. Чезаре юрист з питань договірних матчів.

Бельгійці Еммануель Фулон (спікер депутатського об'єднання Європейського парламенту з питань спорту) і Патрік Прево (депутат парламенту королівства Бельгії) займаються питаннями "фейр-плей" в спорті.

Українські журналісти допоможуть тримати руку на пульсі українських реалій.

2. Обговорення актуальних можливих справ Комітету

На момент першого засідання оновленого Комітету у нього не було в розпорядженні списку відкритих справ попереднього складу Комітету етики. Поки що це тільки констатація факту. Сподіваюся, це було не більше ніж невелике упущення, і незабаром Комітет зможе ознайомитися з матеріалами.

А також розібратися з питанням, де ж у підсумку поділася багатостраждальна справа по матчу "Олімпік" – "Металіст". Вона таки в КДК чи як і раніше в Комітеті етики?

Стосовно наступних справ. Журналісти привели список з "дивних" матчів, які пройшли після розформування попереднього складу Комітету. Найближчим часом деякі з них можуть стати предметом розгляду комітету.

3. Термінові заходи протягом наступних декількох тижнів для зменшення впливу договірних матчів на кінець чемпіонату

В принципі, зайве це говорити, але Баранка ще раз попередив гравців і інших учасників процесу, які замішані або можуть бути замішані в договірних матчах. Щоб не розслаблялися і знали, що це може закінчитися сумно.

4. Порядок денний на наступний сезон

Іноземні члени Комітету покликані допомогти зі змінами в футбольному законодавству України. Італійці (юрист і суддя), бельгійці (члени парламентів) і іспанець (директор з безпеки та чесної гри Ла Ліги) – профі в своїх сферах, тож чекаємо від них пропозицій щодо важливих нововведень.

Одне з можливих нововведень – зупинка матчу, який підозрюється в нечесному характері його проведення. Це нововведення буде можливе в сприянні з Комітетом арбітрів.

5. Залучення поліції до розслідування договірних матчів

В Європі та світі є успіхи в боротьбі з договірними матчами. Зазвичай вони пов'язані з роботою правоохоронних органів. Скільки не пред'являй підозр в "неспортивному характері" гри, а не завжди їх пришиєш до справи. Часто не обійтися без доказової бази, якою є розслідування правоохоронних органів.

Але Баранка привів і цікавий прецедент, коли не знадобилося розслідування поліції і вердикту суду. У 2016 році УЄФА дискваліфікував албанський "Скендербеу" за договірні матчі лише на підставі "цифр", тобто поставлених великих сум в букмекерських конторах.

6. Наступне засідання Комітету етики – 26 травня

Наступне засідання Комітету етики та чесної гри ФФУ відбудеться 26 травня. Але це не означає, що всі роз'їхалися і забули про Комітет на півтора місяці. Робочі наради будуть проходити щотижня, а кожен член Комітету повинен надсилати щотижня звіт про свою роботу.

Баранка: Ми всі хочемо, щоб Україна стала першою країною, де забудуть про договірні матчі

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
12
год
:
25
хв
Манчестер Сіті
22:15
Ліверпуль
Вгадай результат матчу

Ми використовуємо Куки ! Що це таке ?

Залиште відгук