Олександрія втратила шанси на плей-офф Ліги Європи – експеримент Шарана провалився, а Вольфсбург переміг заслужено

29 листопада 00:11 3900 Читать на русском
Олександрія – Вольфсбург: звіт на матч Ліги Європи

Олександрія поступилася Вольфсбургу в рамках 5-го туру групового етапу Ліги Європи. Читайте звіт про матч на "Футбол 24".

Поєдинок Ліги Європи Олександрія – Вольфсбург розпочався о 19:55. Пряма трансляція була доступна на телеканалі Футбол 2. Текстову онлайн-трансляцію провів "Футбол 24".

Зі стартовим свистком команди ринулися в бій, не вдаючись до традиційної розвідки. Вже на першій хвилині Мірошниченко завдавав удару з-за меж штрафного – дуже неточно. Гості спробували відповісти навісом на Вегорста, але Паньків прочитав ситуацію і забрав м'яч. Активні дії продовжували розгортатися поблизу штрафних майданчиків – складалося враження, що середини поля для команд просто не існує.

Олександрія – Вольфсбург – відео гола

Олександрія на правах господаря більше володіла ініціативою, проте до завершального удару справу доводила рідко. "Вовки" здебільшого контратакували та намагалися накривати олександрійців з допомогою високого пресингу. На 13-й хвилині це ледь не призвело до гола. Під тиском захисники втратили м'яч. Вегорст змістився вздовж лінії штрафного та потужно пробив – Паньків парирував прямо перед собою. Мехмеді вже був готовий добити м'яч у сітку, але йому завадив Віктор. Атака другим темпом теж виглядала перспективно, проте навіс був занадто сильним – відразу двоє "вовків" не змогли дотягнутися до м'яча.

Схоже, Олександрія урок засвоїла і відразу перемістила гру на протилежну половину поля. Ковалець отримав м'яч у штрафному суперника, але не зорієнтувався – Кирило довго розвертався, потім спробував обігрувати один-в-один. Зрештою, все завершилося втратою. Згодом підопічні Володимира Шарана створили блискучий момент – Гречишкін подав зі штрафного, Дубра скинув на Шастала, якому зовсім трішки не вистачило, щоб прокинути м'яч повз голкіпера.

Дощова погода та помітно вогкий газон на Арені Львів не сприяли затяжним комбінаційним атакам. Обидві команди намагалися якомога швидше вивести когось зі своїх футболістів на ударну позицію. Відзначитися Шасталу знову завадив Кастелс, а ударам Тіссерана та Гілавогі забракло точності. Під кінець тайму темп гри трохи знизився. Вольфсбург все частіше намагався загострювати з допомогою навісів, але захист господарів не втрачав пильності – особливо варто відзначити Бабогло.

На 39-й хвилині Шаран був змушений зняти з гри Ковальця і випустити Безбородька. Кирило отримав ушкодження. Спочатку здавалося, що лікарям вдалося повернути хавбека в гру, але вже зовсім скоро він знову опинився на газоні і попросив заміну.

Піти на перерву, не пропустивши, Олександрії не вдалося. Після навісу зі штрафного Безбородько завалив у на газон Вегорста – пенальті. Виконувати удар взявся сам постраждалий. Паньків вгадав кут, але дістати м'яч не зумів – 0:1

На поле олександрійці повернулися з помітним бажанням відновити рівновагу. Брума зупинив Безбородька з порушенням правил поблизу лівого кута штрафного майданчика. Удар Гричишкіна зі штрафного заблокували. Мірошниченко намагався відразу ж додати з лету – потужно, але не точно. Тепер уже Вольфсбург зрозумів, що перевага в один м'яч занадто хитка, щоб розслаблятися. Позиційну атаку "вовків" завершував Вегорст – Бабогло вчасно зреагував і заблокував удар на межі воротарського.

Вже на 55-й хвилині Володимир Шаран кинув у бій Трет'якова, знявши Шастала, який був найбільш активним в атаці у першому таймі. Було очевидним, що керманич Олександрії не збирається просто чекати на посмішку фортуни, а буде шукати спосіб здобути позитивний результат.

У порівнянні з першою половиною матчу після перерви швидкості стали нижчими. Олександрія намагалася бути активнішою, а ближче до 65-ї хвилини взагалі притисла Вольсбург до власних воріт. Сумбурну атаку ударом в падінні через себе спробував завершити Безбородько – м'яч полетів у бік кутового прапорця. Вже за мить потужно з-за меж штрафного пробивав Гречишкін – Кастелас впорався не без проблем. Низка стандартів так і не принесла господарям дивідендів.

У відсутності бажання змінити становище команду Шарана точно не можна було звинуватити. Олександрія за першої ж нагоди бігла вперед. Щоправда, навиків побудови позиційної атаки гравцям у жовтих футболках помітно не вистачало. Багато сумбуру, непідготовлених ударів та простих помилок. На 75-й Лучкевич спробував самостійно організувати гол. Валерій, прорвався вздовж лицевої лінії, накрутивши трьох суперників, але вже у штрафному не втримав рівновагу і впав на газон – лише кутовий.

Завершення поєдинку вийшло дуже нервовим. Жодній команді не вдавалося взяти гру під свій контроль. Вболівальники очікували побачити штурм воріт гостей, але Олександрія здебільшого атакувала довгими передачами, які ставали легкою здобиччю центральних захисників Вольфсбурга. Дійшло до того, що "вовки" не цуралися відкрито затягувати час – Брума навіть отримав за це жовту картку.

Зрештою, ця поразка залишила Олександрію на останньому місці в групі. У підопічних Шарана 3 очки і вже немає навіть теоретичних шансів на плей-офф. Сьогоднішня перемога та нічия Гента і Сент-Етьєна вивели Вольфсбург із групи.

Експеримент Шарана провалився

Напередодні матчу наставнику Олександрії належало вирішити важливу кадрову проблему – основний нападник Артем Сітало досі не залікував своє ушкодження. Вважалося, що його місце на полі займе Денис Безбородько, але Володимир Шаран вирішив здивувати.

Олександрія розпочала гру без номінального нападника, граючи попереду з трійцею Лучкевич-Ковалець-Шастал. Роль "фальшивої дев'ятки" виконував Кирило. Однак було помітно, що це – не його позиція. Команда залишилися без традиційного креативу Ковальця в середині поля, а на вістрі атаки хавбек почував себе некомфортно. Ще на початку матчу, опинившись без опіки у штрафному суперника, 26-річний футболіст почав зміщувати в бік, застосовувати дриблінг і, зрештою, втратив перспективний момент. Досі не покидає думка, якби на його місці опинився номінальний форвард, все могло б закінчитися набагато гостріше.

Олександрія повернулася до традиційного варіанту в нападі вимушено – Ковалець отримав ушкодження, і наприкінці першого тайму на полі з'явився Безбородько. Розпочав Денис із того, що "привіз" пенальті, який фактично вирішив долю матчу. У другому таймі нападник виконав чималий об'єм роботи і намагався нівелювати свою помилку, але виходило це не дуже вдало. Безбородько за більше, ніж тайм, віддав всього 8 точних пасів (53% успішності), виграв лише одне єдиноборство, жодного разу не пробив у площину та 8 разів втрачав м'яч. Очевидно, зовсім не такого результату очікував Володимир Шаран, готуючи план дій в атаці на звітний поєдинок. Можна відзначити тактичну гнучкість фахівця, але цей експеримент себе не виправдав. Звісно, головна причина – рання травма Ковальця.

Олександрія не награла на перемогу

Ще до початку матчу було очевидно, що для збереження шансів на вихід із групи українській команді потрібно перемагати, адже навіть нічия фактично залишала олександрійців за бортом плей-офф. Звісно, завдання було надважким, але, як мінімум, потрібно було спробувати.

Клас футболістів у Вольфсбурга апріорі значно вищий, тому робити ставку на позиційний футбол було ризиковано. До того ж дощова погода помітно зіпсувала газон Арени Львів – ще один аргумент на користь швидких атак. Гості явно не очікували, що Олександрія з перших хвилин стрімко побіжить вперед. Проте, шок швидко минув і "вовки" почали відповідати атакою на атаку. При чому дії підопічних Олівера Гласнера біля воріт Паньківа виглядали дуже перспективно. Так, єдиний гол у цьому матчі забитий з пенальті, але якби не вдалі дії центрбеків поразка могла бути більш відчутною.

(Теплова карта Олександрії – ліворуч)

Статистично Олександрія переважає Вольфсбург лише за кількістю вдалих спроб дриблінгу (17 проти 14), все решта – краще у суперника. Німці віддали на 150 пасів більше, частіше і точніше били по воротах. Зокрема гості нанесли вдвічі більше ударів (10 проти 5) з меж штрафного майданчика, схожа ситуація з ударамо в площину – 6 проти 2-х. У "вовків" лише один гравець (Вегорст) продемонстрував точність пасів меншу за 60%, а в Олександрії таких відразу п'ятеро. Саме різниця у рівні виконавців стала вирішальним фактором перемоги Вольфсбурга. Показовий момент – теплова карта. Господарі повністю програли ключову зону – середину поля. Господарі старалися, але цього виявилося недостатньо.

Дебютний сезон у Європі не став провалом

Олександрія вперше у своїй історії здобула право грати у груповому етапі Ліги Європи. Так, команда потрапила туди, оминувши сито кваліфікаційних матчів, але відсутність високого рейтингу не залишала сподівань на простих суперників.

Звісно, команда Володимира Шарана уникла зустрічі з грандами, але від цього лише більше відповідальності – за поразку топ-клубам ніхто сильно критикувати не буде. Бронзовий призер минулого сезону УПЛ отримав саме такі команди, з яким можна було грати. Значно сильніші індивідуально, але не ті, про зустріч з якими скажуть – без шансів.

Олександрія вибула з боротьби за плей-офф за тур до завершення групового етапу. Проте три очки за п'ять матчів – доволі пристойний результат. Не дарма після матчу з Вольфсбургом наставник німців відзначав, що його команда стала єдиною у групі, яка змогла перемогти у Львові. Та й овації, які влаштували футболістам господарів уболівальники після фінального свистка, свідчать про те, що претензій до цієї команди бути не може. Тепер Шарану і Ко залишилося тільки одне – спробувати здобути першу перемогу у групі Ліги Європи. Хоча Гент з його українським легіоном точно буде проти.