Олександрія розписала нічию з Динамо у матчі року в УПЛ
Олександрія та Динамо в рамках перенесеного матчу 1-го туру УПЛ 2024/25 переможця не визначили (0:0). Звіт читайте на "Футбол 24".
Ротань не здивував, Шовковський – без лідера
Стартовий склад Олександрії особливо не змінюється, і в матчі проти Динамо нічого нового вболівальники не побачили. Відзначити можна тільки повернення Калюжного в опорну зону – попередній тур СуперІван пропускав через дискваліфікацію.
У Динамо під питанням була участь Шапаренка. Микола застудився перед зустріччю з Колосом, не потрапивши навіть до заявки – на жаль, відновитися до центрального матчу туру він не встиг. Позицію лідера киян зайняв Михайленко.
Примітною стала поява Волошина й Вівчаренка у старті. Вихід Назара прозоро натякав на гру другим номером, зі швидкими контратаками – на фланзі був потрібний прудконогий, технічний і молодий вінгер, а Караваєв міг освіжити його вже в останні півгодини. Костянтину ж надали перевагу перед Дубінчаком – останній цікавіший в атаці, однак дещо слабший при грі 1-в-1. Вочевидь, так Олександр Шовковський адаптувався під Безерру.
Стерильний футбол. Команди нейтралізували один одного – вогню додавали тільки центрбеки Динамо й Ковалець
Очікування від поєдинку були максимальними, однак вони не виправдались. У першому таймі пригадується всього два реальних моменти.
Олександрія могла забивати після кутового – Бущан пішов на перехоплення, але свій захисник опинився на м'ячі першим і вибив його головою. Сфера зрізалась на дальню стійку, де з метру в порожні готовий був замикати Ковалець. Втім, удар головою в нього не вийшов (не в останню чергу через спротив Ваната).
Взагалі, більшість перспективних атак "містян" пройшла за безпосередньої участі Ковальця. Саме Кирило завдав першого удару в грі, відкрившись в "зоні 14" та пробивши метрів з 25-ти (несильно, хоча Бущан накрив лише з другої спроби). Також він пробивав із розвороту з центру штрафного (слабенько, в руки Бущану), а в другому таймі відкривався на лінії півкола й стріляв низом (Попов накрив)
У Кирила було і декілька класних передач. Зокрема, саме він на 25-й хвилині виконував переведення на правий фланг під крос Кравченку. Мишньов замикав, однак замість удару головою вдалося тільки чиркнути головою.
До того ж, Ковалець провів декілька перехоплень і високих відбирань. В цьому йому допомагали захисники Динамо. Особливо старався Попов, який припустився чотирьох обрізок на власній третині поля – і це тільки за перші 29 хвилин. Декілька помилок мав і Михавко. Такий футбол змусив Бражка опускатись вниз на допомогу центрбекам.
Ці помилки можна назвати індивідуальними, однак загалом Олександрія краще працювала без м'яча. Підопічні Руслана Ротаня вмикали високий пресинг з персоналками, заганяючи киян у фланги й накриваючи адресатів для передач. Статистики ще немає, але суто за відчуттями половина спроб виходу Динамо в атаку від своїх воріт завершились втратами м'яча.
Потенційно Олександрія могла прибити "біло-синіх" цією перевагою. Тим паче, що і в атакувальному плані команда діяла осмислено й цілісно. Господарі працювали першим номером – от тільки їхній контроль м'яча виявився стерильним. Команда мала декілька перспективних атак з переведеннями на фланг і кросами, однак загалом не мала ідей щодо зламу оборони.
Не в останню чергу так сталося через Вівчаренка, якому вдалося нейтралізувати фактор Безерри. Показово, що єдиний момент Хуана стався за відсутності Костянтина (той залишився на чужій половині). Бразилець отримав фантастичну діагональ від Філіппова, опинився перед Михавком, скористався його пасивністю й пробив з меж штрафного. Пощастило, що м'яч пройшов у метрі від дальньої стійки.
Ще одним фактором стерильності матчу стала фізична готовність Динамо. У ключовій зоні – центральній – кияни вели єдиноборства на рівних. Також вони не цуралися високо пресингувати, однак ефективність була низькою. Загалом, обидві команди звели матч до боротьби й нейтралізації один одного.
За такого футболу Динамо змогло організувати тільки одну небезпечну атаку до перерви. Ванат відкрився під розрізну передачу Кабаєва й тікав на лівий край штрафного, але з близької відстані пробив у зовнішній бік сітки. Це був чи не єдиний епізод, коли "біло-синім" вдалося проатакувати глибину (тобто простір за спинами).
Голкіпери могли подарувати перемогу
У другому таймі футбол практично не змінився. Тільки Попов перестав привозити, а Ковальця замінили на 64-й хвилині. Заміни від обох тренерів нічого нового не внесли. Команди дуже багато бігали й боролись, але не мали ідей попереду.
Втім, своє слово могли сказати голкіпери. Олександрія ледь не пропустила по перерві. Епізод став розплатою за сміливий білд-ап із комбінаціями через голкіпера – здебільшого він приносив успіх, однак уникнути помилок в такому матчі неможливо. Єрмаков припустився її на 49-й хвилині.
Ванат накривав голкіпера при передачі. Той вибив м'яч на Калюжного занадто жорстко, тож стався відскок на ногу Буяльському. Віталій же з меж штрафного завдав удару – втім, сам Єрмаков і виправив свою помилку, виконавши сейв.
Бущан же на 84-й хвилині міг зробити результат, невдало зігравши на виході. До подачі Георгій дістався, однак кулаками сферу було вибито в напрямі до власних воріт, на ліву стійку. Суперник був готовий замикати, але Попов несподівано виправився за всі привози, вигравши верхову дуель
.
Окрім цих привозів, в другому таймі пригадується шикарна контратака Динамо на 77-й хвилині. Свіжий Караваєв вигриз м'яч на фланзі для Бражка, а Володимир запустив класну передачу на хід в опорну зону
Ванат звідти скинув сферу на Волошина, а той змістився до кута штрафного й закрутив під дальню стійку – Єрмаков врятував Олександрію!
Інших моментів не створили, тож фінальний свисток зафіксував нульову нічию. Дві найкращих оборони УПЛ підтвердили свій статус. Перше коkо ці команди пройшли без поразок. Тепер нас очкує друга частина – вже на вихідних у Києві підопічні Руслана Ротаня й Олександра Шовковського зустрінуться знову.
показати приховати