О. Давтян: Ярославський до "Металіст 1925" не має стосунку, ми створюємо команду харків'ян

22 серпня 2016 2997 Читать на русском
О. Давтян: Ярославський до "Металіст 1925" не має стосунку, ми створюємо команду харків'ян
Олександр Давтян у колі сім'ї / фото dadgroup.com.ua

Один з творців харківського клубу "Металіст 1925", депутат Харківської міськради та президент "Інвестиційної групи "DAD" Олександр Давтян розповів "Футбол24" про те, як народилася ідея створення нового клубу, і для чого це було зроблено.

– Як ви опинились серед засновників клубу "Металіст 1925"?

- Як харків'янин. Знаєте, є багато людей, які говорять про те, що Харкову потрібен футбол, але треба ж спробувати щось ще і зробити. Скільки не кажи халва, а в роті від цього солодко не буде. Треба щось робити для того, щоб щось було. Ось ми і спробуємо щось зробити, щоб у Харкові був футбол.

– Коли ви говорите "ми", то кого маєте на увазі?

– Я маю на увазі тих харків'ян, котрі вболівають за Харків і за футбол. Ви знаєте всю історію з "Металістом", як його спочатку кидали-кидали, потім він потрапив у добрі руки, клуб зробили надбанням міста, команда вийшла на міжнародний рівень. Знаєте, мені було дуже приємно, коли я приїжджав до Австрії або ще кудись і говорили: "О, Харків, "Металіст", звичайно, знаємо". Тобто Харків впізнавали завдяки "Металісту". На жаль, потім він знову потрапив у погані руки. У підсумку команда пропала.

Мені зателефонували, запропонували такий проект. Ми про цей проект говорили, напевно, вже років зо два. "Металіст" – це приватна власність, і має бути рішення суду, щоб щось з ним сталося. Зрозуміло, що Курченко за кордоном, він там у бігах або не знаю... Не вникаю в подробиці... Але це приватна власність, і її забрати може лише суд. А з футболом щось треба робити.

– А хто вам подзвонив і запропонував участь у цьому проекті?

– Мені Стороженко запропонував. Я ще раз повторю, що ми досить довго на цю тему спілкувалися і говорили, що якщо немає "Металіста", то давайте створювати команду. Чесно кажучи, я думав, що більше людей відгукнеться на це. Тому що ви розумієте, що аматорська команда і професійна – це дві великі різниці у фінансуванні, а люди в нашому місті, які заробляють серйозні гроші, поки на це не відгукнулись, наскільки я знаю. Але можу помилятися.

– Скажіть, а Олександр Ярославський має якийсь стосунок до цього клубу?

– Наскільки мені відомо – жодного. Я знаю, що Олександр Владиленович, коли йому запропонували купити "Металіст", перехрестився, бо в теперішній важкий час для фінансування клубу потрібно десь брати гроші. Я не думаю, що він вдруге захоче... А можливо, й захоче. У нас двері відкриті для всіх.

Але навряд чи це станеться, тому що він любить сам керувати, а тут ми створюємо команду харків'ян. У мене взагалі була пропозиція зробити акціонерне товариство, і скільки у нас є в місті уболівальників, 30-40 тисяч, скинутися їм, грубо кажучи, по 100 гривень на місяць, і вже можна на ці гроші створювати хорошу команду. Ще раз кажу, головна мета – у Харкові повинен бути футбол.

"Металіст-1925" перемогою завершив свій перший офіційний матч в історії

А ви що думаєте з цього приводу? Напишіть в коментарях

Джерело: Футбол 24
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
2
дн
:
7
год
:
18
хв
Шахтар
19:00
Львів
Вгадай результат матчу
Залиште відгук