Мессі та Барселона не мають шансів: 600 мільйонів євро і несподіваний "трансферний бан" покінчили з мрією
Коротко пояснюємо, чому повернення найкращого футболіста світу на Камп Ноу – неможливе у найближчій перспективі.

Якщо перед стартом ЧС-2022 Мессі схилявся до продовження кар’єри за океаном, то зараз пріоритет аргентинця – Європа і ПСЖ. Французькі ЗМІ переконують, що новоспечений чемпіон світу хотів би продовжити контракт з паризьким грандом. Щонайменше на рік. Тим часом Девід Бекхем рве на собі волосся. У власника Інтер Маямі може зірватися ще 3 великі угоди. Суарес, Сеск і Бускетс повинні були скласти компанію Мессі в його американській авантюрі. Усі операції – на паузі.
Marca: "Де гратиме Мессі у наступному сезоні"
Та найбільше страждають фанати Барселони, яких цілий рік дражнили грандіозним камбеком. Щоправда, “блаугранас” не мали жодних шансів. Лапорта займався популізмом, переслідуючи власні інтереси. Де тут зарита собака? За однією з версій, керівництво клубу через лояльні до себе ЗМІ намагалося відбілити репутацію презі, який не зумів зберегти найкращого в історії. Мовляв, погляньте, ми старалися, зі штанів вистрибували. І взагалі Лео пішов не через нас – це клятий фейр-плей Ла Ліги. Тебас вставляє нам палки у колеса.
Насправді ж повернення Мессі на Камп Ноу з самого початку було утопією. Що зрозуміло і без економічної освіти. Як відомо, після ери Бартомеу з його горе-функціонерами Барселона ледь не стала банкрутом. Борги каталонського клубу перевищують 1 мільярд євро. І навіть 4 фінансові важелі (насамперед, продаж 25% телеправ) не розв’язують усіх проблем. Це рішення на короткострокову перспективу. Вимушені стабілізаційні заходи. Барса отримала близько 800 млн євро, частково погасила борги, а решту використала для реєстрації літніх новачків – Роберта, Кунде, Рафіньї, Крістенсена та Кесьє.
Однак, каталонці досі не розібралася зі своєю найбільшою проблемою – височенними зарплатами. Навпаки, з 1 січня ситуація стане критичною. При встановленій стелі у 400 млн євро, витрати на контракти зростуть до 600. Фактично у “блаугранас” зв’язані руки. Тебас попередив, що вони не зможуть нікого підписати. Аби запросити футболіста з окладом Мессі (25-30 млн брутто), потрібно вивільнити 100 мільйонів. І продаж Де Йонга – не панацея.
Навіть якби Барса відправила нідерландця в МЮ за 80 млн євро, то отримала б до віртуального бюджету фейр-плей... лише 19! Амортизація трансферу становила б 50% від загальної суми угоди. Ще 40 мільйонів сумуються із зарплатою гравця (16) і діляться на 3. Усе просто, повернення Мессі – неможливе без комплексного підходу у питанні зменшення зарплат. Тим паче найбільші товстосуми (Альба, Бускетс чи Де Йонг) навіть слухати не хочуть про нові обмеження.
Отже, якщо Мессі прагне зберегти власні заробітки на нинішньому рівні, варіант з Барсою виглядає несерйозно. Аргентинець мав би грати за “копійки”. А після коронації на ЧС і негласного звання GOAT він отримає купу козирів в переговорах. ПСЖ без проблем знайде кілька зайвих мільйонів, Барса – ні.
Зрештою каталонці роблять ставку на молодих футболістів. Повернення Мессі могло б їм нашкодити. Зважаючи на вік аргентинця та улюблену схему Хаві, 4-3-3 зі швидкими флангами, тренеру довелося б розчищати місце у півзахисті – можливо, ціною Гаві. А це вже суперечить принципам спортивного проєкту. Загнаний у глухий кут Лапорта тепер заявляє, що Барса не продаватиме активи заради Мессі, і йому не хочеться даремно обнадіювати фанатів. Здається, це крапка. Проте, Лео обов’язково повернеться, можливо, вже у статусі функціонера.
Воїн чи король? Мессі підняв кубок світу в унікальному плащі – подарунок з глибоким символізмом
показати приховати