Марсель. Про місто та стадіон для збірної України на Євро-2016
"Футбол 24" зібрав цікаві факти про місце, де нашій збірній грати третій матч групового турніру Євро-2016 з командою Польщі.
21 червня 2016 року збірній України належить провести третій матч групового турніру Євро-2016 на півдні Франції. Кілька цікавих фактів про цей населений пункт і стадіон "Велодром", де належить зіграти "синьо-жовтим", для вас зібрав "Футбол 24".
Місто: "А там ще зовсім трохи і - Прованс"
Замок Іф, оспіваний у романі Дюма. Морський порт, в якому "паркуються" красуні-яхти. Фільм "Таксі", який знімався якраз в Марселі (в одному з епізодів "знявся" й стадіон "Велодром") - все це пам'ятки древнього міста. Одного з найколоритніших і найбільш контрастних і у Франції, і в усьому світі.
Марсель ще називають "Маленьким Алжиром", через велику кількість переселенців з колишньої колонії. Правда, головне місто провінції Прованс має дурну славу однієї з кримінальних "столиць" Європи. Але це - особливість багатьох портових міст.
Ми тут бували? Євро-1960, шахрай Дрогба і тріумф "Шахтаря"
У Марселі був зіграний один із славних матчів в історії збірної CРCР. У 1960-му році на першому в історії Євро, на стадії півфіналу, радянські футболісти виграли з рахунком 3:0 у команди Чехословаччини і вийшли у фінал. Який пізніше і виграли, ставши першими володарями Кубка Європи. У тій грі проти чехословаків на стадіоні "Велодром" брав участь і київський динамівець Юрій Войнов.
У новітній історії на "Велодромі" гостювали футболісти "Дніпра" і "Шахтаря". Дніпряни в 2004-му програли на стадії 1/16 фіналу Кубка УЄФА з рахунком 0:1 (у Дніпропетровську зіграли 0:0 і залишили турнір). Причому вирішальний гол у ворота українців вийшов скандальним. Форвард Дідьє Дрогба, виконуючи 11-метровий, послизнувся і двічі торкнувся м'яча, що заборонено правилами. Суддя цей момент прогавив.
Зате донецький "Шахтар" дуже вдало погостював на "Велодромі", вигравши (у першому донеччани також перемогли - 2:0) чвертьфінальний матч-відповідь Ліги Європи - 2:1. Голи забили бразильці Фернандінью і Луїс Адріано. "Шахтар" пройшов до півфіналу, де зустрівся з київським "Динамо", а в підсумку виграв єврокубок.
Зі складу збірної України на "Велодром" ступала нога Руслана Ротаня, Андрія П'ятова та Олександра Кучера. Можуть і повторити досвід.
Шерше ля фам
Футбольний клуб "Олімпік Марсель" (або просто "Марсель", так навіть звичніше) не унікальний, але його можна вважати незвичайним. Справа в тому, що власником клубу є жінка. І не проста, а найбагатша жінка світу, що має відношення до футболу. Маргарита Луї-Дрейфус, уродженка Ленінграду (дівоче прізвище - Богданова), покинула СРСР в 1989 році і вийшла заміж за швейцарця Робера Луї-Дрейфуса. Після його трагічного відходу з життя (раптово помер від лейкемії) успадкувала фінансову імперію. Її статок оцінюється в 8,4 мільярда доларів. "Олімпік Марсель" - один з активів, контрольним пакетом якого володіє Маргарита.
Особливості арени і матчі Євро-2016: 5 раз на вищому рівні!
Побудований у 1937 році "Велодром" був так названий не заради красивого слова: на арені дійсно проходили змагання велогонщиків, а трек був замінений трибунами тільки в 1980-х роках, коли стадіон був реконструйований до Євро-1984. Це була не перша і не остання реконструкція арени. Усього таких було 4, включаючи торішню.
Ціна реконструкції: 267 млн. євро
Місткість: 67 000 глядачів.
Всі матчі Євро-2016, які прийме "Велодром":
11 червня. Груповий етап. Англія - Росія.
15 червня. Груповий етап. Франція - Албанія.
18 червня. Груповий етап. Ісландія - Угорщина.
21 червня. Груповий етап. Україна - Польща.
30 червня. Матч 1/4 фіналу.
7 липня. Матч 1/2 фіналу.
У дні Євро-2016 "Велодром", поряд з паризьким "Парк де Пренс", встановить європейський рекорд: тільки ці дві арени приймали матчі двох чемпіонатів світу (1938 і 1998) і двох чемпіонатів Європи (1960 і 1984). Євро-2016 буде п'ятий турніром вищого рівня в історії кожної з арен. Більше немає ні в кого в Європі.
Тут був Діма
Марсельський "Олімпік" - 9-разовий чемпіон і 10-разовий володар Кубка Франції. Переможець Ліги чемпіонів в 1993-му році. За цю команду в різні роки грали такі зірки, як Жан-П'єр Папен, Ален Жіррес, Ерік Кантона, Лоран Блан. Не обійшлося і без українського сліду. Саме в Марсель втік в 2003-му з Києва росіянин Дмитро Сичов, який примудрився підписати два контракти - з "Динамо" і з "Марселем". Справа розглядалася в УЄФА (була ще й третя зацікавлена сторона - московський "Спартак", з якого Сичов пішов зі скандалом), і її український клуб програв. Хоча, як з'ясувалося пізніше, все вийшло навіть на краще. Ні у Франції, ні після повернення в Росію, Сичов не розкрив повністю свій потенціал.
Зате інший Дмитро, справжній, український, в "Марселі" грав. Щоправда, лише за другий склад. Мова про голкіпера полтавської "Ворскли" Дмитра Непогодова. Вихованця "Динамо", що випустився з клубної школи в одній віковій категорії з Денисом Бойком та Антоном Каніболоцьким. Три роки (2007-2009) Діма провів у Марселі, але, об'єктивно кажучи, вибратися з-за спини Стіва Манданди, який прекрасно грав, шансів в українця не було. Але досвід отримав шикарний.
Руслан Меженський, "Футбол 24"
показати приховати