Ліверпульський конфлікт, Бейл рятує дупу Зідана, "містер справедливість" Кулібалі, дивні дербі – топ-10 моментів вікенду

2 вересня 14:17 6808 Читать на русском
Хлопці Клоппа побили горщики / Omar Momani

"Футбол 24" виділяє все найцікавіше з європейських топ-ліг за останні дні. У Бундеслізі та Прімері неочікувані лідери, Реал і Барселона пробуксовують, а Ліверпуль впевнено перемагає попри егоїзм головної зірки.

1. Автогол на 90+2 вирішив долю головної італійської битви. Каліду Кулібалі в компенсований час матчу між Ювентусом і Наполі зрізав м'яч у власні ворота та подарував перемогу "старій синьйорі" (4:3). Перед цим його партнери провалили перший тайм, але оформили яскравий камбек з 0:3 завдяки раннім замінам Карло Анчелотті. Загалом по матчу Юве був сильнішим – його тріумф заслужений. Все, Серію А знову можна закривати та вручати трофей всім відомій команді? Зачекайте, Інтер також йде без втрат, обігравши іменитий склад Кальярі.

Ювентус здолав Наполі у грі з сімома голами: повернення "Сарріболу", новачки-голеадори партенопейців і трагедія Кулібалі

2. У Ліверпулі конфлікт через нездоровий егоїзм Салаха. Скромний і стриманий Садьйо Мане зірвався після заміни в поєдинку з Бернлі (перемога 0:3) та виказав все, що він думає про свого партнера. Таким сенегальця ще не бачили. Мохамед Салах заслужив на різкі слова – він проігнорував ідеальну можливість для асисту на Мане, взяв гру на себе та зажував стовідсотковий шанс. Єгиптянин вже не вперше провокує подібні ситуації: минулого сезону він намагався відібрати право на 11-метровий у штатного пенальтиста Мілнера, коли клуб вів запеклі чемпіонські перегони.

3. 86-та хвилина, Реал "летить" Вільяреалу, треба викликати супермена. Бейл прийшов на допомогу – вирвав для Мадрида нічию (2:2), самотужки створивши красивий м'яч. Загалом Гарет оформив дубль і став найкращим бомбардиром (поряд з Бензема) кризової команди на старті сезону. Навіть червона картка не зіпсувала враження від його гри. Ще місяць тому Зінедін Зідан відверто говорив, що всім буде краще, якщо Бейл піде з клубу, а тепер валлієць рятує його репутацію.

Вільяреал розписав ефектну нічию з Реалом – посередню атаку та жахливу оборону "бланкос" рятує неймовірний Бейл

4. Уніон обірвав феєрію Борусії, яка "трималася на чесному слові". Дортмунд пропустив першим, зрівняв рахунок і... Далі звичний сценарій перших турів Бундесліги змінився – замість переможного гола в чужі ворота та ще кількох результативних ударів для закріплення переваги підопічні Люсьєна Фавра пропустили самі (поразка 3:1). Уніон забив вдруге, а потім і втретє на радість переповненому затишному берлінському стадіону. Борусія ж знову мала психологічні проблеми – коли не щастить, команда нервує, метушиться і в підсумку опускає руки. Нуль ударів у площину воріт Уніона за другий тайм, чемпіонської ментальності немає.

5. Тоттенхем знову поїхав з Емірейтс без перемоги. Льоріс тягне удар Гендузі, Лєно відповідає парируваним пострілом Сона, Лєно бере штрафний Еріксена, Льоріс витягує гармату Себальйоса. 17 ударів у площину, голкіпери крутилися як могли, а дербі Північного Лондона все одно завершилося результативно нічиєю. Яскравий футбол з великою кількістю помилок – високий пресинг Арсенала проти контратак Тоттенхема. Ефектний матч оголив проблеми обох команд.

Арсенал – Тоттенхем: пресинг "канонірів" має перспективу, контратаки "шпор" вирівняли яскраве дербі

6. Перше дербі Фонсеки – нічийне та дивне. Рома та Лаціо не визначили сильнішого (1:1), але встановили рекорд Серії А за влучаннями в каркас воріт – 6 разів. За останні 15 років (відколи Opta веде статистику) у жодному матчі італійської першості не було стільки поперечин і стійок, а римляни вдвох настріляли цей доробок протягом 27 хвилин. А ще Паулу Фонсека незвично для себе більшість часу оборонявся. Цікаво, наскільки його система приживеться в Ромі.

7. Тінейджер з Гвінеї-Бісау увійшов в історію Барселони. 16-річний Ансу Фаті забив дебютний гол за головну команду Каталонії та змусив футбольний світ говорити про себе другий вікенд поспіль. Однак Осасуна не надто засмутилася через досягнення "темношкірого Мессі" й вирвала нічию (2:2) під завісу зустрічі. Все-таки Барселоні складно без травмованих Мессі та Суареса – де ж це видано, щоб новачок Прімери створював ледь не вдвічі більше моментів за 90 хвилин?

Відмовив Реалу та вже став рекордсменом Барселони: історія Ансу Фаті – наступника Мессі на Камп Ноу

8. Контракт надихнув найкращого німецького форварда на подвиги. Тімо Вернер минулого тижня відзначив продовження співпраці з РБ Лейпциг голом, але справжню подяку клубу висловив цього вікенду – хет-трик у ворота гладбахської Борусії. Тімо в прекрасному стилі розірвав суперника (1:3) та вивів команду в одноосібні лідери Бундесліги. Це було яскраво.

9. Атлетіко відірвався на вершині Прімери. Реал на останніх хвилинах рятує нічию, Барселона – втрачає перемогу, а Атлеті – вириває чергові 3 очки. Томас Партей на 90-й хвилині прибив Ейбар (3:2), а перед тим дебютним голом у Прімері відзначився Жоау Феліш. Дієго Сімеоне продовжує шукати оптимальну систему для португальського діаманта, підбираючи різні схеми: 3-1-4-2, 4-1-2-1-2. Нинішній Атлетіко – це не лише ефективно, але й цікаво.

10. Немає Коноплянки – допоможуть автоголи. Не можна пройти повз перемогу Шальке над Гертою (3:0). "Кобальтові" змінили головного тренера, трішки почистили склад, купили заміну Коноплянці (Беніто Раман), а атака все одно слабенька – нуль голів у двох перших турах. Розгром Герти влаштував захисник берлінців Ніклас Штарк. Що він витворяв у своєму штрафному – просто жах, в Україні він би не відбився від звинувачень у здачі матчу. Спершу забив у свої ворота, подарував супернику м'яч у своєму воротарському, провалився в моменті з автоголом. Без таких подарунків Шальке вбогий попереду. Можливо, дійсно варто сьогодні втримати Коноплянку та дати йому ще один шанс?

Грізманн копіює Мессі й Леброна, кучерява дуель за лідерство АПЛ, "безрука" Баварія – 9 найзахопливіших моментів вікенду