Ліверпуль – Арсенал: топ-клас Салаха, провал Давіда Луїса та заслужене лідерство команди Клоппа з рекордною серією

24 серпня 23:21 4314 Читать на русском
Ліверпуль – Арсенал: рахунок і огляд матчу АПЛ 24.08.2019

Ліверпуль без особливих проблем зламав опір Арсенала в поєдинку 3-го туру АПЛ (3:1). Звіт про матч читайте на "Футбол 24".

Матч та онлайн-трансляція Ліверпуль – Арсенал розпочався о 19:30 за київським часом. Обидві команди набрали по 6 очок – лише підопічні Юргена Клоппа та Унаї Емері здобули дві перемоги у двох стартових матчах чемпіонату Англії.

Цікаво, що саме матчі між Ліверпулем та Арсеналом є найрезультативнішими в історії Прем'єр-ліги – 155 голів у 54-х поєдинках. Звісно, мається на увазі саме протистояння в рамках АПЛ (з 1992 року). Зазначимо, що останні 2 матчі на Енфілді завершувалися розгромними перемогами Ліверпуля (4:0 та 5:1).

Манчестер Юнайтед вдома сенсаційно поступився Крістал Пелас, Челсі перестріляв Норвіч в неймовірному поєдинку

Вже на 2-й хвилині мерсисайдці провели небезпечну атаку. Робертсон прострілив з лівого флангу, а Фірміно, який полюбляє забивати Арсеналу, трохи не дотягнувся до м'яча. Ліверпуль почав дуже активно, адже в дебютні хвилин 5 Арсенал навіть не міг вийти зі своєї половини поля. А от на 11-й хвилині "каноніри" могли забивати – Адріан незрозуміло для чого вийшов з воріт та вибив м'яч просто на Обамеянга, дальній удар якого по порожніх воротах був невлучним. Незрозуміла гра голкіпера Ліверпуля, який вже не вперше в сезоні помилився у відверто простій ситуації.

Ліверпуль – Арсенал – 3:1 – відео голів та огляд матчу

Після цього гості дещо вирівняли становище та почали загострювати ситуацію біля воріт підопічних Клоппа. Втім, забивати знову могли господарі – після помилки Себальйоса поблизу власного штрафного Мане пробив просто в руки Лєно. Арсенал відповів своїм шансом – Ніколя Пепе завдав удару з лінії штрафного, проте буквально дещицю не влучив. А за 3 хвилини новачок лондонців знову міг відкривати рахунок, не реалізувавши вихід віч-на-віч!

За такі промахи переважно карають. Це і зробив Ліверпуль на 41-й хвилині. Матіп виграв верхову боротьбу після подачі Александера-Арнольда з кутового та розстріляв ворота – 1:0. До кінця тайму могли забивати ще й Мане з Фірміно, але в першому епізоді врятував Лєно, а сенегалець не влучив у ворота. Команди пішли на перерву з мінімальною перевагою господарів. Ліверпуль володів перевагою та міг забивати більше, ніж один гол, але свої моменти були і в гостей.

Другий тайм розпочався жахливо для гостей – Давід Луїс сфолив проти Салаха, а сам єгиптянин впевнено реалізував пенальті. Арсенал міг відповісти, але Обамеянг забарився і не зміг завдати акцентованого удару. Розплата прийшла миттєво – на 59-й хвилині Салах зробив посміховисько з Давіда Луїса, ефектно обійшовши того на фланзі, увійшов у штрафний майданчик та більярдним ударом довів рахунок до розгромного. Блискуча гра лідера Ліверпуля!

Тут же міг забивати і Фірміно, але пробив у голкіпера. Гол Салаха відверто заспокоїв гру – Арсенал змирився з поразкою, а Ліверпуль, хоч і продовжував атакувати, проте робив це вже з куди меншим запалом. В одному з епізодів Салах міг записати до свого активу ще й асист – Сократіс виніс м'яч з-під ніг Мане.

Втім, на 85-й хвилині Арсенал все ж забив гол престижу. Торрейра після передачі Обамеянга розібрався із захисником та відправив м'яч у кут воріт.

3:1 – Арсенал зазнав першої поразки в чемпіонаті та посідає друге місце, набравши 6 очок. Ліверпуль продовжив переможну серію та став єдиною командою, яка йде без втрат – 9 балів та одноосібне лідерство в чемпіонаті.

Клопп повністю переграв опонента, але не без долі везіння

Юрген Клопп продовжив серію вдалих результатів проти Арсенала – 3 нічиї та вже 5 перемог. У цих 8-ми матчах "червоні" відправили у ворота лондонців 26 голів – більше, ніж у ворота будь-якої іншої команди.

Можна сказати, що саме Арсенал з його доволі відкритим футболом є зручним опонентом для німецького фахівця. Емері розумів це і спробував максимально наситити центр поля. Це частково дало результат, адже левову частину своїх ударів (а таких набралося одразу 25) Ліверпуль завдав з-за меж штрафного майданчика. У безпосередній близькості від воріт "каноніри" до пори до часу не дали опоненту створити практично нічого.

Безсумнівно, перемога Ліверпуля – повністю заслужена, але не забувайте про момент Ніколя Пепе, який не реалізував просто вбивчу нагоду. Забий новачок Арсенала – невідомо, як би пішла далі гра. А практично одразу після цього височенний Матіп відкрив рахунок, чим поламав план Емері – команда змушена була відкривати тили, за що в підсумку й поплатилася.

До слова, перемога над Арсеналом стала для команди Клоппа вже 12-ю поспіль в чемпіонаті (з урахуванням сезону 2018/19). Це повторення серії 1990 року – тоді з квітня по жовтень Ліверпуль під керівництвом Кенні Далгліша продемонстрував такі ж результати.

Давід Луїс поки що не підсилив Арсенал

В заключний день трансферного вікна Арсенал підписав захисника Челсі Давіда Луїса. За словами Френка Лемпарда, бразилець сам захотів продовжити кар'єру в іншій команді, тому й покинув Челсі. Що ж, наразі досвідчений Луїс не став панацеєю в центрі захисту Арсенала та не зміг замінити Лорана Кошельни.

В цьому матчі саме Луїс став винуватцем двох пропущених голів, які в підсумку визначили переможця. В епізоді з першим м'ячем Салаха центрбек незрозуміло навіщо схопив єгиптянина за футболку та привіз пенальті. А от третій гол Ліверпуля – це взагалі нонсенс. Навіщо повільний Луїс пішов за Салахом у центр поля – знає лише він сам. На те, як вінгер Ліверпуля обіграв свого опонента та забив третій гол, можна дивитися кілька разів.

Ліверпуль – заслужений лідер АПЛ, Арсенал знову боротиметься за ЛЧ

У попередніх двох турах мерсисайдці здолали Норвіч та Саутгемптон, а в третьому турі команду Клоппа чекав перший серйозний іспит у вигляді Арсенала. Ліверпуль здолав опонента повністю по ділу, та й загалом – саме "червоні" наразі демонструють найкращий футбол у чемпіонаті Англії.

Ман Сіті вже встиг втратити очки в матчі проти Тоттенхема, а Ліверпуль здолав іншого лондонського гранда. Перемоги в стартових двох турах та лідерство не повинні затьмарювати свідомість прихильникам "канонірів" – на фоні Ліверпуля Арсенал виглядав відверто слабко (лише 9 ударів за матч проти 25-ти в суперника). Вершиною сподівань Арсенала на сезон 2019/20, вочевидь, знову стане потрапляння в Лігу чемпіонів, якої на Емірейтс не бачать вже третій рік.