ФФУ сама просила FIFA про дискваліфікацію "Арени Львів". ДОКУМЕНТ

5 листопада 2013 30160 Читать на русском

Перший віце-президент Федерації футболу України Сергій Стороженко звертався з листом до FIFA, в якому власноруч запропонував дискваліфікувати "Арену Львів".

Це випливає з документу, копія якого є в розпорядженні сайту "Футбол 24". Під час процедури дисциплінарного провадження з приводу інцидентів під час матчу між збірними України та Сан-Марино, який відбувся 6 вересня на "Арені Львів", Стороженко звернувся до дисциплінарного комітету FIFA з проханням покарати “Арену Львів”. В листі від 17 вересня 2013 року в пункті 4 мова йде про наступне:

"З урахуванням можливості запобігання будь-яким проявам дискримінації, що можуть завдати шкоди розвитку всього українського футболу у дусі дотримання принципів взаємоповаги та fair-play, ФФУ також розглядає можливість виключення стадіону у Львові з переліку спортивних споруд, на яких дозволено проведення міжнародних матчів.  ФФУ також з розумінням поставиться до того, що Дисциплінарний комітет FIFA підтримає рішення ФФУ про дискваліфікацію стадіону "Арена Львів" на визначений строк, зокрема, з міркувань безпеки, як це передбачено ч.3 ст. 66 Дисциплінарного кодексу FIFA".

Нагадаємо, що рішення FIFA про дискваліфікацію "Арени Львів" до 2018 року з’явилось вже 27 вересня 2013 року. Натомість 18 вересня, тобто наступного дня після написання скандального листа, Сергій Стороженко в коментарях для преси повідомляв, що йому відомо про сам факт початку дисциплінарного провадження, однак деталі називати відмовлявся. "Вердикт FIFA буде озвучений пізніше, але коли саме і яким він може бути, говорити передчасно", - зазначав перший віце-президент ФФУ Стороженко у коментарі газеті "Вести".

Взагалі-то, за будь-яким правом навіть у злочинця повинен бути захисник. І якщо припустити, що на "Арені Львів" і справді було якесь порушення (хоча це радше виглядає на сплановану, але погано реалізовану провокацію), то, скажіть, хто як не наша Федерація повинна стати адвокатом українського стадіону у даному конкретному випадку? Високопосадовець ФФУ в найгіршому для нас випадку повинен зайняти пасивну або ж нейтральну позицію, але ж не самому просити дискваліфікувати арену! За великим рахунком, це ніщо інше, як державна зрада.

І все це виглядає дуже дивно, якщо не сказати підозріло. Перші згадки у пресі про те, що "Арену Львів" можуть дискваліфікувати, з'явилися 17 вересня, і в цей же день у ФІФА полетів лист на чотири сторінки, і дуже ймовірно, що підготовлений заздалегідь. Це збіг? Навряд чи. Врешті кожен може зробити висновок для себе.

Ми ж мусимо констатувати, що "Арену Львів" можуть дисквалфікувати на 5 років за фактично шиту білими нитками справу. Тепер ось цей лист за підписом першого віце-президента ФФУ. На згадку спадає також якісь незрозумілі персонажі в костюмах ку-клус-клана під час маршу вболівальників "Карпат", хоча потім в інтерв'ю нашому сайту організатори фан-маршу повідомили, що теж здивувалися, коли побачили цих людей біля себе і попросили врешті їх піти геть.

Це все дуже мало скидається на банальний збіг обставин. Більше схоже на продуману роботу з дискредитації "Арени Львів", а, можливо, і Львова загалом. Але, що найсумніше, від ось такої "позиції" одного із чільників ФФУ страждатимуть не лише львівські вболівальники, але й імідж усього міста.

P.S. Ми взяли коментар у пана Стороженка щодо цієї ситуації, в якій він спростував, що надсилав такий лист у ФІФА. Тут, як кажуть, no comments.

Через годину коментар у Сергія Стороженка намагався взяти кореспондент Телеканалу новин "24", але він відмовився, заявивши, що розмовлятиме лише з автором статті. Коли автор повторно зателефонував пану Стороженку, то він відмовився коментувати саму ситуацію, заявивши лише, що подасть до суду.

Тим часом з'явився коментар представника прес-служби ФФУ для "Радіо 24".

Також представники Федерації футболу України дали свій коментар, який розмістив сайт terrikon.com; з ним можна ознайомитися тут. Суть коментаря керівника Департаменту інформації ФФУ Павла Тернового зводиться до того, що редакція сайту "Футбол 24" хоче наростити собі рейтинг на скандальному заголовку або інтерпретації цього тексту.

Ми ж продовжуємо наполягати, що в цьому листі за підписом пана Стороженка розміщено прохання суть якого полягає у дискваліфікації "Арени Львів". Зрештою, повний текст як оригіналу, так і перекладу ми розмістили в окремій новині, тому кожен охочий може самотужки з ним ознайомитися і зробити для себе висновки. Для нас же висновок один: це фактично зрада інтересів українського футболу.
 

Повний переклад листа Стороженка можна прочитати тут.

ФФУ звинуватила журналістів у провокації

Експерти: Стороженко зрадив державним інтересам України

Андрій Садовий про лист ФФУ: Це шокуюча інформація

Кому заважає "Арена Львів"? Коментарі щодо скандального документу. ВІДЕО

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Загрузка...
1
год
:
45
хв
Атлетік
21:45
Вільяреал
Вгадай результат матчу

Новини

Загрузка...
close
Залиште відгук