СК Дніпро-1 – Шахтар: молодь і джокер Фонсеки витягують квиток у фінал Кубка України, новий лідер і гол раз на 2 роки

17 квітня 20:28 15788 Читать на русском
СК Дніпро-1 – Шахтар 17 квітня 2019: рахунок і огляд матчу 1/2 Кубка України 2018/19

Шахтар переграв СК Дніпро-1 з рахунком 2:0 у півфіналі Кубка України 2018/19. Рахунок і огляд матчу читайте на "Футбол 24".

Найкраща команда Першої ліги проти лідера УПЛ. Хто кого? Матч, як і онлайн-трансляція СК Дніпро-1 – Шахтар на "Футбол 24", стартував о 18:30 за київським часом. Цікаво, що минулоріч команда Михайленка зупинилася за крок до фіналу. СК Дніпро-1 тоді розгромив інший наш гранд – Динамо (1:4). Шахтар же у фіналі здолав опір киян. Команда Фонсеки у нинішньому чвертьфіналі пройшла динамівців лише в серії пенальті. Дніпряни дотиснули Ворсклу (2:0).

СК Дніпро-1 – Шахтар – 0:2 – відео голів та огляд матчу

Тете на 2-й хвилині матчу був зобов'язаний забивати. Тайсон розкішним пасом розрізав захист дніпрян і вивів земляка на побачення з голкіпером. Тете мінімально перекрутив – снаряд просвистів над дальньою дев'яткою. Тайсон видав черговий пас-цукерочку, і вже Ісмаїлі, понабивавши на ходу м'яч, пробив у голкіпера. Згодом він же в акробатичному стрибку дав вище воріт. Маркос Антоніо перервав затяжну паузу дальнім ударом на 29-й – Юрчук впорався без проблем. Батагов двічі віддавав паси в поліклініку, але Тете і Тайсон могли б і точніше переправити на партнерів.

СК Дніпро-1 – Шахтар: відео онлайн-трансляція матчу 1/2 Кубка України

Згодом дніпряни виконали кілька класних перехоплень на своїй половині поля, а донеччани змарнували перспективні контри через відсутність останнього пасу. До перерви 13:0 за ударами, але тільки 3:0 за влучними. Може, тому Шахтар не відкрив рахунок за перші 45 хвилин матчу.

Кубок України: Інгулець сенсаційно вибив Зорю та став першим фіналістом турніру

Тете на старті другого тайму сигналізував, що м'яч влучив у руку гравцю СК Дніпро-1, але суддя Ігор Пасхал справедливо не купився. Обстріл воріт господарів тривав, у кількох епізодах захисники самовіддано кидались під м'яч, а воротар Юрчук навіть зазнав травми в одному з епізодів. На заміну вийшов 26-річний Андрій Кліщук, але й він впорався з ударом Тайсона. Болбат красиво розхитав захисника і пробив у стилі Тете і компанії сьогодні – відчутно вище.

На 76-й хвилині трапилось, воістину, епохальна подія – команда Михайленка завдала першого удару по воротах. Загальський відборовся до кінця, Куліш відкинув Когуту, а той не дуже вдало пробив метрів з 30. Відразу після цього Кривцов на подачі кутового після рикошету від суперника з кількох метрів влучив у воротаря, який усім тілом кинувся на удар.

На 86-й джокер Фонсеки Дентінью, який замінив єдиного форварда Кайоде, виграв верхову боротьбу і блискуче пробив у дальній кут – тут уже чи не вперше без шансів для воротаря. Дніпряни розкрились, і Соломон з рикошетом від спин партнера і суперника переправив снаряд у верхній кут – вийшло доволі елегантно.

Омолоджений Шахтар виглядає непогано, хоч місцями і сирувато

Тете, Антоніо і Соломон – середня лінія Фонсеки виглядала на диво юною. Разом із ветеранами Тайсоном і Степаненком середній вік квінтету становив 23,2 року. І треба визнати: хлопці в абсолютному порядку. Тете не вистачало тільки впевненості на завершальній стадії. Як не пішов стартовий удар, так потім було і всю гру. Утім один в один він з легкістю розбирався з гравцями найкращої команди Першої ліги. Блискуче відчував ходи Тайсона, не боявся бити.

Ну, і 18-річний Антоніо, який вийшов у парі зі Степаненком замість Коваленка і показав, що вже зараз може грати на рівні УПЛ. Не лише тим, що підставив спину в гольовому моменті, а загалом своїми дуже впевненими діями в обох фазах гри. Словом, традиційна бразильська конфігурація в атаці отримує нове дихання і незабаром проблему з травмами таких гравців, як Марлос, можна буде мінімізувати.

Соломон – гравець матчу, заміни Фонсеки працюють

Ізраїльтянин з кожною грою додає команді Фонсеки сили і яскравості. Цього разу він "усього лише" віддав вирішальний гольовий пас, коли все вже потроху йшло до овертайму, та поставив крапку ударом з-за меж штрафного. Соломон потрохи перебирає на себе роль лідера. Його вихід став переломним у чвертьфіналі з Динамо і приніс перемогу сьогодні. Дуже неприємний для захисників суперник, який не боїться дриблінгу і вміє ідеально подати та пробити. Так і не скажеш, що йому лише 19.

Стара гвардія у вигляді Ісмаїлі, Тайсона і Степаненка була традиційно активною, але принесли результат не вони. Хоча саме капітан Шахтаря надав гольовій контратаці крил, блискуче розвернувши її з фланг в центр крізь сито захисників. Відзначаємо Нема, який підхопив м'яч і віддав вчасний пас на Соломона. Дентінью забив класний гол головою – саме так, як вміє Куліш у суперника. Ці 2 бразильці давненько не давали результату, а критика їхньої гри здавалась цілком заслуженою. Дентінью взагалі забив уперше... з 2017-го року, коли також вийшов на заміну і приніс перемогу.

Суператакувальний Дніпро-1 вибрав свою тактику і майже досяг успіху

Михайленко свідомо відмовився від комбінаційної гри, атак великим числом. Не те, щоб господарі взагалі не пробували. Однак було 2 нюанси. По-перше, Шахтар дуже відповідально поставився до суперника і не мав наміру повторювати фіаско Зорі з вильотом від першолігової команди. Лідер УПЛ традиційно в останніх матчах проти команд, які переважно захищаються, не давав жодних шансів для контратак і оборонявся вкрай надійно. По-друге, ті вилазки, які були (зокрема, й на стандартах), обертались проблемами для СК Дніпро-1, гравці якого вже не завжди встигали підстраховувати один одного.

Вочевидь, розрахувавши свої сили, вирішили зробити ставку на нічию в основний час. А там вже овертайм і до серії пенальті не так далеко. Щоб ви розуміли, СК Дніпро-1 – це такий собі навіть статистично покращений Шахтар Першої ліги. Команда не просто лідирує зі значним відривом, а й забила 60 голів за 21 тур. Друга найкраща атака відстає на... 17 м'ячів. Підходила до півфіналу без поразок в офіційних матчах за 7 місяців.

Тому дещо сумно, що дніпряни не показали і тіні свого атакувального футболу: 2:26 за ударами, жодного влучання у ворота проти 9 у Шахтаря. Утім, якби вони ризикнули, могли б нарватись на щось схоже, як було проти Динамо рік тому. Тож констатуємо, що команда Михайленка просто трохи не дотерпіла, аби захистити свій ігровий підхід.