Барселона розгромила Мальорку: хет-трик Мессі після презентації "Золотого м'яча", асист тер Штегена та гол року Суареса

8 грудня 2019 7382 Читать на русском
Барселона – Мальорка: звіт матчу Ла Ліги

Завершальний матч 16-го туру іспанської Прімери потішив вболівальників ефектним розгромом Мальорки на Камп Ноу з купою шедевральних голів (5:2).

Матч розпочався у доволі рівній боротьбі, хоча Барса, звісно ж, атакувала активніше. Вже на 6-й хвилині Грізманн міг відзначитись голом з гострого кута після передачі Мессі, але француз чи то пробив неточно, чи то прострілив засильно. Мальорка одразу ж огризнулася закиданням з глибини на дальню стійку, де готовий був замикати Родрігес, однак м'яч в останній момент на кутовий перевів Роберто. Цей корнер виявився для гостей фатальним: Після подачі з нього сталася невеличка метушня та неточний удар, а далі тер Штеген виконав удар від воріт точно на Грізманна – Антуан вийшов віч-на-віч з Рейною та ефектно його перекинув, відкривши рахунок.

Барселона – Мальорка – 5:2 – відео голів та огляд матчу

Барселона – Мальорка: онлайн-відеотрансляція матчу Ла Ліги – як це було

На 15-й хвилині подвоїти перевагу каталонців міг Бускетс, який замкнув навіс Ракітіча з кутового ударом головою під поперечину, але Рейна у карколомному стрибку врятував балеарців. Втім, від шедеврального пострілу Мессі з 25-ти метрів у дальню дев'ятку на 17-й хвилині порятунку бути не могло – 2:0. Асист йому віддав, до речі, Антуан Грізманн.

Після цього Барселона дещо заспокоїлася, давши Мальорці можливість покатати м'яч. Острів'яни ж не збиралися відсиджуватись далеко від воріт, вже на 20-й хвилині створивши непоганий момент – Кубо змістився до лінії півкола перед штрафним та вистрілив над правою дев'яткою воріт тер Штегена. Втім, навіть у неквапливому темпі "блаугранас" зберігали ініціативу, загострюючи гру: так, на 22-й хвилині Піке замкнув подачу з кутового (без проблем для голкіпера), а на 28-й Суарес прийняв передачу Роберто та потужно пробив у ближній кут – стійка врятувала Мальорку!

Президент Барселони озвучив амбітні цілі на сезон

За чотири хвилини після цього епізоду Суарес запоров ще один прекрасний момент, вирвавшись віч-на-віч з Рейною, обігравши його та пробивши у порожні ворота – захисник в останній момент встиг заблокувати удар! За марнотратство балеарці покарали на 36-й: Севілья віддав прекрасну передачу з глибини на хід Будіміру, який увірвався на край штрафного і вистрілив з рикошетом від Лангле – м'яч полетів точно в дальню дев'ятку! 2:1.

Здавалося, нас очікує типовий нервовий поєдинок імені Ернесто Вальверде, однак у "блаугранас" на це були свої плани. В ендшпілі першого тайму господарі провели ефектну дефрагментацію опонента на атоми – і почав її Мессі, завдавши обвідного пострілу метрів з 20-ти точнісінько під ліву стійку! Ну, а ще за дві хвилини Суарес відзначився не просто голом, а голом року: красива комбінація завершилась передачею Де Йонга на правий край штрафного та фантастичним ударом п'яткою в дальній кут у виконанні уругвайця – 4:1! З цим рахунком команди й пішли відпочивати.

Суарес геніально завершив неймовірну комбінацію Барселони – один з найкращих голів сезону

На старті другого тайму ігрова перевага Барселони стала зовсім страшною. Вже на 48-й хвилині дальнім пострілом міг відзначитись Ракітіч, але м'яч пройшов поруч з лівою стійкою. На 52-й у карний майданчик увірвався Грізманн, який пробив з близької дистанції, однак Рейна врятував Мальорку; на 57-й же Мессі виконав проникну передачу на правий край штрафного, а Суарес вдарив у дотик – Рейна знову був на висоті! На 59-й Луїс повторив спробу, але постріл уругвайця цього разу вийшов зовсім слабеньким.

Після цього темп гри дещо збився, чому неабияк сприяли заміни. Мальорці тільки це і треба було: на 64-й хвилині Гамес пройшов лівим флангом і подав у штрафний, тер Штеген несподівано помилився на виході, а Будімір замкнув ударом головою – 4:2!

Куман не виключає працевлаштування в Барселоні – суперник збірної України на Євро-2020 ризикує залишитись без тренера

Після цього команди провели ще по заміні та стандартному положенню без загострення. До другої половини 70-х хвилин моментів не виникало, хоча балеарці грали доволі сміливо, користуючись пасивністю господарів.

В останні 15 хвилин Барселона почала серйозно притискати суперника. Так, на 75-й з лінії штрафного по центру стріляв Суарес (в руки голкіперу), а на 76-й Раільйо зрізав м'яч у власні ворота після прострілу Роберто – Рейна врятував! Втім, і Мальорка не здавалася, ледь не забивши третій гол на 77-й зусиллями Кучо, який завдав удару метрів з 20-ти у протихід тер Штегену. Марк-Андре врятував каталонців. Зрештою, організовуючи атаку за атакою, господарі забили вп'яте: на 84-й хвилині Мессі завершив прекрасну комбінацію ударом з-під кількох захисників у ближню дев'ятку – 5:2! Після цього Барса могла відзначитись і шостим голом, але не судилося.

Мессі дебютував за Барселону в Лізі чемпіонів 15 років тому – ексклюзивні кадри з Донецька

Таким чином, Барселона порівнялася з Реалом за очками, маючи 34 залікових бали та повернувшись на першу позицію завдяки додатковим показникам. Мальорка з 14 пунктами в активі залишилась на сімнадцятій сходинці у турнірній таблиці.

Барселона залякує Реал перед Класіко

Звісно, розгромна перемога Барселони над сімнадцятою командою чемпіонату навряд чи може серйозно налякати колективи на кшталт Реала, однак у поточному сезоні це доволі важливий перформанс. Іспанські гранди нині дуже легко втрачають очки у матчах проти середнячків, а Мальорка взагалі має в активі мінімальну звитягу над "вершковими". Барселона ж навіть удома часто перемагала з купою "але" – цього ж разу каталонцям вдався практично ідеальний поєдинок.

У статистичному плані Мальорку просто розтоптали. 4,28 - 1,02 за очікуваними голами, 25:9 за ударами (17:3 – у площину + стійка), 23:6 за ключовими передачами, 42:2 за проникними пасами в район штрафного та приблизно 6:20 за середньою кількістю передач, які робить суперник на чужій половині перед оборонною дією. На полі це виглядало трішки інакше, адже Барса грала відрізками, дозволяючи Мальорці атакувати – і балеарці непогано проходили центр поля. Загалом, матч здавався більш-менш рівним, однак у 5-6 відрізків домінування господарів кількість моментів біля воріт Рейни ставала просто астрономічною.

Вражаючою перемогу зробило виконання голів. Усі п'ять забитих Барсою м'ячів виявились неймовірно красивими – і при цьому виглядали дуже простими для їхніх авторів. Не можна сказати, що каталонці в поточному сезоні рідко відзначаються шедеврами, але настільки розкуто "синьо-гранатові" не грали вже давно. Звісно, цьому сприяло і раннє взяття воріт, однак все одно це було вишукано – Ернесто Вальверде саме за відсутність такої краси на постійній основі критикують чи не найбільше.

В останніх трьох поєдинках "блаугранас" виступають відверто симпатично: Борусію Д більше 70-ти хвилин возили носом об газон, з Атлетіко все йшло дуже рівно, а Мальорку просто знищили. Барселона явно набирає обертів – і Реал теж. Зимове Класіко випало дуже вчасно.

Мессі відповів на критику за щодо "Золотого м'яча", Суарес – монстр

Вручення Золотого м'яча-2019 Ліонелю Мессі стало ледь не найбільш критикованим за останні вісім років, коли повз престижну нагороду пролетіли Хаві та Снейдер. Ван Дейк відстав у голосуванні всього на сім голосів, а значна частина вболівальників кричала про відсутність великих міжнародних перемог у Лео та програш у півфіналі ЛЧ. Втім, ця думка репрезентує лише один з можливих поглядів на те, кому саме мають віддати "ЗМ" – і сперечатися з нею немає сенсу, адже вона має право на існування.

Інша точка зору говорить про те, що "Золотий м'яч" – нагорода індивідуальна, а тому судити потрібно за кількістю індивідуальних перформансів протягом року. В цьому плані Мессі був фантастичним, б'ючи усі можливі рекорди й змушуючи стоячи аплодувати стадіони суперників. Сьогодні Ліонель підтвердив правильність вибору тих, хто керувався саме цим мотивом у голосуванні, поставивши аргентинця на перше місце.

Капітан Барселони покинув поле з фантастичним хет-триком, випередивши Роналду за їхньою кількістю в Прімері – тепер у Лео їх 35. Крім того, Ліонель став першим футболістом, якому вдалося забити 10+ голів у топ-5 чемпіонатів в 14 останніх сезонах поспіль. Голи Мессі, забиті Мальорці, просто кричали: "Ну і як йому можна не віддати Золотий м'яч?!". Втім, і без них аргентинець видав вражаючий перформанс, 7 разів пробивши по воротах (4 у площину), віддавши 4 передачі під удар і 6 разів перегравши суперника один-в-один.

Традиційно Мессі покидає поле в статусі найкращого гравця матчу, але цього разу йому довелося поступитися цим званням своєму другу – Луїсу Суаресу. Уругваєць видав щось неймовірне не тільки при голі у ворота Рейни, а й загалом: 8 ударів (більше, ніж у Лео; 5 у площину + стійка), вихід віч-на-віч, 4 передачі під удар, 3 обіграші на дриблінгу та 1,88 xG – а за коефіцієнтом залученості до атаки він взагалі награв на 2,83 голи Барси. Очікувані показники явно натякають, що Суарес серйозно не добрав у результативності.

Opta також повідомляє, що Суарес забив усім командам, з якими зустрічався в Ла Лізі, відвантаживши у їхні ворота 139 м'ячів. Таким чином, Луїс знову нагадав, чому він – форвард особливого ґатунку і чому на тренуванні та на полі йому дозволено трохи більше, ніж іншим. Ні, справа не у тому, що він залишається старшим лейтенантом Мессі. Справа у тому, що Суарес – легенда, яка підтверджує свій статус у кожному матчі.

Фантастичний вплив тер Штегена на гру Барси

Марк-Андре відпрацював на повну, власноруч створивши два голи: один у чужі ворота, а один – у свої. Ну, факапи трапляються з кожним голкіпером, а от гольова передача на Грізманна у той момент, коли навіть футболісти Барси ще не розбіглися після розіграшу кутового – це було епічно. За кількістю асистів у поточному сезоні німець вже випереджає Едена Азара та Кріштіану Роналду. Першу "гольовуху" він записав на свій рахунок у матчі з Хетафе, тож нинішній результативний пас не є випадковим. Загалом же, з 23-х передач у матчі проти Мальорки тер Штеген виконав 22 точних, в той час як його візаві Рейна при героїчній грі на стрічці віддав лише 18 точних пасів з 38.

Крім того, варто відзначити тер Штегена і за пряму воротарську роботу. Звісно, її було небагато – всього 3 удари в площину, з яких два перетворилися на голи, однак Марк-Андре виконав неймовірно важливий сейв за рахунку 4:2, ефектно діставши постріл Кучо в протихід метрів з 20-ти на 77-й хвилині. Важко навіть уявити, що відбувалося б на Камп Ноу, якби Мальорка скоротила відставання до мінімуму. Одне можна сказати точно – велике свято було б спаплюжене. Барселоні пощастило, що у неї є голкіпер, який може врятувати вечірку.

"Ніколи в житті такого більше не буде!": чому Мессі знову заслужив на "Золотий м’яч"