Вест Хем розписав нічию з Астон Віллою – провальні 60 хвилин Ярмоленка, стримані оцінки преси та привід для оптимізму

17 вересня 02:55 6272 Читать на русском
Вест Хем у меншості зіграв внічию з Астон Віллою – Ярмоленко провів на полі 60 хвилин

Останній матч 5-го туру АПЛ між Астон Віллою та Вес Хемом завершився без голів.

Вест Хем активніше розпочав зустріч, вже на 5-й хвилині завдавши першого удару – це Ярмоленко пробивав з меж штрафного після скидки від Аллє, але Енгельс заблокував його постріл. За три хвилини у гру довелося вступати голкіперу Хітону, хоча удар Нобла із середньої дистанції не був сильним. Астон Вілла відповіла шикарним моментом на 15-й хвилині: Гріліш прорвався правим флангом та подав на ближню стійку, а Веслі випередив захисників та замкнув головою – м'яч пролетів поруч із хрестовиною.

Астон Вілла – Вест Хем: онлайн-трансляція матчу АПЛ за участі Ярмоленка – як це було

Вест Хем не мав суттєвої переваги над господарями, однак кожну свою атаку старався довести до логічного завершення. Так, на 16-й хвилині Ярмоленко метрів з 25-ти пробив повз правий кут воріт, а на 21-й швидка атака "молотобійців" лівим флангом завершилась ударом Аллє головою – поруч зі стійкою! Неточним був і дальній постріл Райса на 26-й. "Віллани" прокинулися на 30-х хвилинах, але рівень гостроти їх моментів був невисоким – можна згадати хіба що замикання кросу Гільбера та дальній постріл Макгінна, але в обох випадках Фабінскі легко ловив м'яч.

Завершення першого тайму було за бірмінгемцями. Підопічні Діна Сміта стали діяти настирніше, що вилилось у кілька небезпечних епізодів біля воріт гостей. На 41-й хвилині лише своєчасний вихід Фабіанскі врятував Вест Хем від замикання подачі Хоти у виконанні Ель-Газі (поляк кулаком ще й відправив його у нокаут), а перед свистком на перерву він потягнув прекрасний дальній удар з рикошетом під ліву стійку – щоправда, арбітри помітили там офсайд. Зрештою, на перерву команди пішли без забитих голів.

Пеллегріні відзначив важливість Ярмоленка для гри Вест Хема

На старті другого тайму Астон Вілла пішла уперед, змусивши серйозно понервувати Вест Хем. Розпочалося все на 47-й хвилині дальнім ударом Гріліша повз ворота, але по-справжньому спекотно було на 52-й, коли Фабіанскі виніс простріл Джека на ногу МакГінну – шотландець метрів з 20-ти тут же пробив, але м'яч пролетів поруч зі стійкою. На 58-й же МакГінн прийняв закидання на лінії штрафного, поклав корпус і вистрілив ще раз – цього разу у площину, але Фабіанскі спіймав м'яч. У "молотобійців" за цей період можна згадати хіба що заблокований удар Райса та кілька кросів без завершення.

На 60-х хвилинах тренери обох команд вирішили освіжити свої праві фланги. Дін Сміт зняв Хоту, випустивши Ель-Мухамаді, а Мануель Пелагріні замість інертного Ярмоленка підняв Форналса. Втім, дуже швидко аргентинець змушений був проводити ротацію і зліва, адже на 67-й хвилині другу жовту картку отримав фулбек Масуаку – через його неуважність довелося всадити на лавку Андерсона й закривати діру Сабалетою. Всі ці перестановки ніяк не допомогли створенню гострих моментів. До 80-ї хвилини вболівальники побачили лише кілька непоганих кросів без замикання та низку заблокованих ударів, а також вкрай неточний постріл Форналса з-за меж карного майданчика.

Ярмоленко розповів, про що найчастіше його питають англійці

Ендшпіль поєдинку вийшов веселим. Обидві команди намагалися вирвати перемогу, що вилилось у атаку на атаку. Гостріше вибігав Вест Хем, але удари Форналса та Нобла були заблоковані, а більшість кросів було перехоплено господарями. Бірмінгемці сильніше діяли на останніх хвилинах – так, на 89-й Гріліш намагався замкнути скидку Ель-Мухамаді на дальню стійку, але прямо перед нею він не зміг влучити по м'ячу. На 90-й же Веслі вистрілив низом з-за меж штрафного точно в руки Фабіанскі, а "молотобійці" вже у компенсований час відповіли моментом, в завершенні якого Форналс перед воротами викотив пас під удар Аллє – втім, передача виявилась занадто слабкою.

Зрештою, фінальний свисток зафіксував нічию. Вест Хем набрав вісім очок та піднявся на восьму позицію в турнірній таблиці, а Астон Вілла з чотирма заліковими балами у активі розташувалася на сімнадцятій сходинці.

Невдалий матч Ярмоленка

Джеймі Караггер у передматчевій студії Sky Sports особливо виділив Ярмоленка, поставивши його в один ряд з Феліпе Андерсоном та Лукашем Фабіанскі і назвавши топ-гравцем, який міг би виступати за один з клубів англійської великої четвірки. На жаль, такі приємні слова від легенди Ліверпуля українець у матчі на Вілла Парк не зміг підтвердити ділом, розчинившись на полі й отримавши дуже низькі оцінки.

Whoscored за 60 хвилин перебування Ярмоленка у грі нарахував йому 6,2 бали – на момент заміни це була найнижча цифра серед футболістів Вест Хема, а загалом гірші оцінку отримали лише Масуаку (за вилучення) та гравці, які вийшли з лави запасних. Sofascore визнала Андрія найгіршим у складі "молотобійців" (6,3 бали) – серед усіх учасників матчу нижче оцінили лише хавбека "вілланів" Хоту. Великі британські ЗМІ лояльніше поставились до українця: на Daily Mail у нього бал нижче середнього, а на Sky Sports – не найгірші "6".

Різницю в якості оцінок зрозуміти легко. Англійські журналісти оцінювали гру суб'єктивно, відштовхуючись від загальної картини – а на полі виділялись лише одноклубники Мінгс і Ель-Газі, які зчепилися один з одним під час обговорення власних оборонних дій. Їм вся увага й дісталася. Аналітичні ж портали у своїх підрахунках опиралися на статистику – а вона у Андрія просто катастрофічна.

Ярмоленко завдав всього два удари по воротах – один заблокували, а інший виявився вкрай неточним. Крім того, у нього є одна передача під удар, але насправді це був звичайний пас на ближнього – просто Діоп із невигідної позиції вирішив пробити, запустивши м'яч у небо. Більшість же передач Андрія були короткими й направленими у бік власних воріт або поперек поля. Лише чотири з них просували атаку, а в цілому Ярмоленко віддав всього 23 передачі (точність – 78%). Це найнижчий показник серед усіх футболістів основи.

Крім того, Ярмоленко програв усю контактну боротьбу. Вінгер чотири рази вступав у єдиноборства на землі й двічі у повітрі, програвши усі епізоди; крім того, його шість разів залишали без м'яча й тричі проходили на дриблінгу. Сам Андрій при цьому навіть не намагався когось пройти один-в-один. Єдиним плюсом є одне перехоплення та один винос, а також чотири підбирання.

В позиційному плані Ярмоленко також провалився. Тут достатньо лише порівняння теплових карт півзахисників Вест Хема, щоб зрозуміти, наскільки Андрій був непомітним у зустрічі. Воно й не дивно, адже протягом поєдинку за українцем уважно стежили, а сам він відкривався не найкращим чином.

Не дивно, що першим кандидатом на заміну у Мануеля Пеллагріні був саме Ярмоленко. Якщо в першому таймі той ще якось світився, а суперник особливо не огризався, то по перерві пасивність Андрія стала болісно бити по грі Вест Хема. Він повністю розчинився ще за 20 хвилин до неї, але у другому таймі екс-капітана Динамо на полі не було помітно взагалі. Для футболіста, який коштує 25 мільйонів євро, це провал.

Не все так погано

Ярмоленку на Вілла Парк не вдалося продемонструвати свої найкращі якості. Втім, критикуючи його дії, варто не забувати про кілька поблажливих факторів.

По-перше, увесь Вест Хем зіграв не краще за Ярмоленка. Зокрема, "молотобійці" завдали 13 ударів, але 7 було заблоковано, а ще 4 пролетіли дуже далеко від воріт. З величезною натяжкою небезпечним можна назвати замикання Аллє на 20-й хвилині, а єдиний постріл у площину гості провели аж на 6-й – і це при тому, що гості періодично доводили контроль над м'ячем до 64% ігрового часу. xG всіх цих ударів склав 0,54, в той час як у Астон Вілли при далеко не кращій якості моментів набігло аж 1,41 (дані Understat). При цьому жодного розрізного пасу конкуренти Ярмоленка так і не провели – майже всі передачі під удар були представлені кросами або скидками на ближнього.

По-друге, Андрій дуже непогано розпочав поєдинок, що відзначили усі британські медіа. Він часто зустрічався з м'ячем, виглядав мобільно й правильно відкривався – як, наприклад, на 5-й хвилині, коли вдалося сформувати "трикутник" і пробити по воротах (удар заблокували).

Класний епізод дався Андрію на 20-й хвилині, коли той вигриз м'яч у центрі й грудьми скинув його на хід Андерсону – Феліпе пішов у прорив по флангу й завершив рейд подачею, яку замкнув головою Аллє. Крім того, на відміну від Коноплянки у Шальке, він не намагався обіграти суперника за будь-що, частіше чекаючи партнера й віддаючи йому передачу вперед, як на 35-й під простріл Фредеріксу. Взагалі, у першій половині першого тайму Ярмоленко старався не гальмувати гру, але дуже швидко Андрій зник з радарів.

По-третє, Пабло Форналс в якості заміни українця також не вразив. Так, він виглядав значно активніше, за 30 хвилин набивши практично таку ж кількість дотиків, передач та ударів, що і Ярмоленко за годину, однак посилення в атаці це не дало. Форналс пробивав воротах так же погано (1 блок + 1 сильний промах), віддав 5 точних довгих передач (100% точних, одна – під удар), одного разу відібрав м'яч і виграв одне з п'яти єдиноборств – от, в принципі, і все. Звісно, Вест Хем 25 хвилин грав у меншості, але від Пабло можна було вимагати більшого.

Зрештою, англійські ЗМІ практично не критикують Андрія. Всі вони у своїх текстових онлайнах називали гру Ярмоленка "тихою", а у звітах практично не згадували – хіба що поряд з іменами Лансіні, Аллє та Андерсона, які "намагалися створити купу можливостей" (BBC Sport). Найбільш розлогу оцінку діям українця в ефірі BBC Radio 5 Live дав екс-нападник "вілланів" Кріс Саттон: "Андрій Ярмоленко намагається відновити свою фізичну форму. Він дійсно був недостатньо увімкнений у гру сьогодні ввечері".

Традиційно в'їдлива британська пресса просто не змогла б обійти повз Ярмоленка, якби він зіграв прямо катастрофічно. Втім, уникнути уваги йому допомогли і партнери, які виглядали не найкращим чином, і невисокий статус винесеного поєдинку – особливо детального розбіру гри англійці не робили. Зрештою, пам'ять про важку травму та недавній гол Андрія ще занадто свіжа, щоб кидатися на українця, хоча вболівальники у твіттері не настільки об'єктивні. Найпопулярніші повідомлення з його прізвищем повняться брутальною лайкою.

Подібне можна знайти і про інших футболістів "хаммерс". Звертати увагу на хейт у соцмережах після першої невдачі не варто, але давати результат Ярмоленку потрібно вже у найближчому поєдинку – навіть якщо доведеться виходити з лави запасних (а це дуже вірогідно після такого матчу). Підтягувати потрібно і фізику: Андрій вже вп'яте вийшов у основі після відновлення від травми (три в АПЛ, два за збірну), але кожного разу покидав поле в районі 55-70 хвилин – цього замало для Англії. Втім, після вечора у Бірмінгемі такі ж вимоги повинні поставити до себе усі футболісти Вест Хема.

"Зінченко уособлював летаргічний Ман Сіті": англійські ЗМІ та фани громлять українця за "ганебний виступ" перед Шахтарем