"Арена Львів" вперше за 4 роки вийшла в плюс, - Ринський
Директор стадіону "Арена Львів" Денис Ринський підбив підсумки 2015 року для євростадіону.
"Перш за все згадаю 2014 рік - тоді ми прийняли об’єкт з величезними боргами із зарплати – більше 676 тисяч гривень, відтак без цих вирішених проблем нам рухатися далі було складно. Також відзначу, що рахунок підприємства було арештовано. Дуже багато речей перебувало на території об’єкту, проте вони нам не належали, тому обслуговувати їх було складно. Не було розуміння, яким чином виглядає системний футбол, ми не розуміли, як сюди можна залучити команди.
Але ми розпочали роботу, взялися за все і одразу. З 1 січня 2013 року до 1 січня 2016 року нам вдалося збільшити кількість футболу, ділових заходів, проте зменшилася кількість концертів. Порівняно з попередніми роками на "Арені Львів" майже втричі збільшилася кількість працівників (з 31 до 90), а також майже вдвічі зросла їхня середня заробітна плата (з 1500 до 2800 грн).
Найбільшим досягненням 2015 року стало те, що нам вперше за 4 роки існування стадіону вдалося вийти у прибуток, погасити борги та втричі збільшити доходи підприємства. Зокрема, протягом звітного періоду "Арена Львів" отримала державної фінансової підтримки на суму 1,914 мільйонів гривень, тоді як до бюджету підприємством було сплачено 2,54 мільйони гривень. Враховуючи усі прибутки та витрати, "Арена Львів" заробила символічну суму – 46 тисяч гривень. Футбольні матчі за участю різних команд склали найбільший дохід підприємства. Значно менший дохід був від концертів, конференцій, форумів, послуг з реалізації квитків, екскурсій, реклами тощо.
Додам, що в березні 2016 року стадіоном було запроваджено електронну систему продажу квитків, яка суттєво спростила та зробила прозорим процес реалізації квитків. У перспективі, завдяки новому сервісу можна буде не лише придбати квитки на футбольні матчі за участю ФК "Карпати", а також електронні перепустки на усі заходи, що відбуватимуться на стадіоні.
Значні зусилля керівництвом стадіону спрямовуються і на впровадження енергоощадних технологій. Так, наша арена однією з перших серед спортивних об’єктів залучила вітчизняного інвестора, який встановив модульну котельню на альтернативному паливі, що дало можливість відмовитись від газопостачання та завдяки використанню української сировини отримати економію витрат на теплопостачання до 20%.
Директор "Арени Львів": Знайдемо спосіб існувати без "Шахтаря"
Серед найближчих планів євростадіону – інвестиційний проект з будівництва сонячної електростанції на даху стадіону. Тоді об’єкт стане енергетично незалежним, екологічно чистішим, та прибутковішим через цю модернізацію. Окрім того, цей проект дозволить створити додаткові робочі місця. Також у планах керівництва стадіону – встановити велопарковку, що дещо спростить вболівальникам добирання до стадіону під час футбольних матчів та інших заходів. Зазначу, що в цьому питанні є співпраця з Львівської міською радою.
Крім того, комітет Верховної Ради з питань спорту порушив питання завершення програми підготовки до Євро-2012. Чимало об’єктів програми є недобудованими та неоплаченими дотепер. Ми надали поетапний план, у якому вказали, як, на нашу думку, повинно завершитися введення "Арени Львів" у повну експлуатації. Думаю, що держава має можливості дофінансувати програму Євро-2012 і повинна це зробити.
Також ми хочемо повернути всі борги. Загалом стадіон заборгував різноманітним компаніям понад 700 мільйонів гривень. Проте практично наполовину нам вдалося погасити борги щодо податків. Плюс, колись була взята позика на будівництво, і за нею наростає пеня, але її ми помаленьку гасимо. Справа в тому, що фінансова конструкція нашого об’єкту була побудована таким чином, що віддавати борги нам доведеться ще дуже довго", - розповів Ринський.
показати приховати